Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Budowa ulicy Ogrodowej w Koronowie. Prowadzone są poprawki

Dodano: 01.08.2023 | 12:46

Na zdjęciu: Ogrodowa w Koronowie to jedna z głównych ulic w mieście

Fot. IN

To była jedna z większych inwestycji drogowych w ostatnich latach. Niestety nie wszystko zostało zrobione tak jak się należy.

Ogrodowa w Koronowie to jedna z głównych ulic w mieście. Prowadzi od drogi krajowej numer 56 do drogi krajowej numer 25. Na początku kwietnia 2022 roku rozpoczął się generalny remont tej ulicy. Zakres robót był spory. Obejmował on m.in. przebudowę sieci wodociągowej, przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej, budowę sieci kanalizacji deszczowej, wykonanie nowej jezdni wraz z chodnikami oraz wjazdami do posesji. Chodniki i wjazdy zostały wykonane z kostki betonowej, a jezdnia z nawierzchni asfaltowej.

Przekładany termin zakończenia prac

Nie obyło się bez problemów, bo termin zakończenia inwestycji był przesuwany. Po zakończonych pracach pojawiły się zastrzeżenia wśród mieszkańców. – Dlaczego jest tam tyle studzienek?, są one zapadnięte, jeździ się teraz slalomem, przed przebudową było lepiej – komentowali mieszkańcy.

Stanowisko burmistrza

Burmistrz Patryk Mikołajewski mówił, że przyjrzy się problemowi. – Ilość tych studzienek wynika z tego, że wymieniliśmy tam wszystkie sieci, nawet sieć kanalizacji deszczowej, której wcześniej nie było – tłumaczył podczas jednej z sesji samorządowiec. – Te studnie niestety muszą tam być, bo ta woda musi gdzieś spływać. Jest to wymuszone niestety techniką, a nie czyimś „widzi mi się”, za to mogę jedynie przeprosić. To, że są niektóre wyżej, niektóre niżej może stanowić problem dla niektórych kierowców. Będą poprawiane, także jest już to zapewnione i jest to w toku – dodał.

Niedawno pojawiła się ekipa remontowa. Wykonywano prace właśnie przy niektórych studzienkach. We wtorek (1 sierpnia) do południa nie były prowadzone żadne prace.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Berlina
Berlina
4 miesięcy temu

Pewnie to nie jedyna poprawka pokażą to wybory samorządowe .