Bydgoszcz
-7C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h WSW
H -7 • L -7
3C
Sr
3C
Czw
5C
Pt
6C
Sob
7C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBudynek po słynnym kinie ma nowego właściciela. Zostanie wyremontowany
10.03.2017 | 11:28

Budynek po słynnym kinie ma nowego właściciela. Zostanie wyremontowany

Budynek Pomorzanina zostanie wyremontowany.

Na zdjęciu: Budynek po Pomorzaninie ma nowego właściciela.

Fot. Pit1233/wikipedia (wolna licencja)

Budynek przy ul. Gdańskiej 10, w którym kiedyś mieściło się kino Pomorzanin ma nowego właściciela. Kupno budynku ogłosiła firma Moderator Inwestycje.

Deweloper podpisał już wstępną, notarialną umowę kupna budynku. – Pomorzanin to miejsce kultowe dla wielu pokoleń bydgoszczan, także dla nas jako bydgoskiej firmy. W naturalny sposób wpisuje się więc w naszą misję zmieniania miasta – mówi Małgorzata Dysarz z Moderatora.

Firma wcześniej odpowiadała m.in. za remonty kamienic na Zamoyskiego i Cieszkowskiego. Na razie nie zdradza jeszcze koncepcji rewitalizacji budynku po Pomorzaninie. – Zadbamy o zachowanie historycznego charakteru miejsca i budynku, ale w tej chwili jeszcze jest za wcześnie na deklaracje związane z końcową koncepcją przeznaczenia budynku. Nasze pomysły będziemy konsultowali z bydgoszczanami – informuje Dysarz.

Na przełomie maja i czerwca Moderator planuje zorganizować dzień otwarty, w czasie którego będzie można przedstawić swoje pomysły na zagospodarowanie budynku. Zorganizowany zostanie także konkurs na pamiątki związane z kinem – najciekawsze zostaną zaprezentowane publicznie po przeprowadzeniu remontu.

Pierwszym kinem w budynku przy ul. Gdańskiej 10 było otwarte w 1914 roku Kristall-Palast. Później zastąpił je Pomorzanin, który stał się największym kinem w mieście. Upadł na początku XXI wieku wraz z rozwojem multipleksów.


Powiązane treści