Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Budynek przy ul. Wierzbowej w Żołędowie. ”Kto doprowadził go do takiego stanu?” – pyta Benedykt Leszczyński

Dodano: 21.09.2023 | 11:06

Na zdjęciu: Leszczyński żąda wskazania osoby odpowiedzialnej za doprowadzenie do takiego stanu

Fot. IN

Przewodniczący Rady Gminy Osielsko Benedykt Leszczyński zainterweniował w sprawie budynku, który jest w zasobach gminy. Jak podkreśla stan tego obiektu znacznie się pogorszył i ktoś za to odpowiada.

Mowa o budynku zlokalizowanym przy ul. Wierzbowej 6 w Żołędowie. Przewodniczący Rady Gminy Osielsko Benedykt Leszczyński zaznacza, że tę sprawę zgłaszali mieszkańcy m.in. na zebraniu wiejskim. Leszczyński mówi wprost, że gospodarowanie mieniem komunalnym należy do obowiązków wójta.

Brak właściwego nadzoru?

– Brak reakcji właściciela nieruchomości na której zlokalizowany jest budynek po „Klubie Rolnika” obecnie archiwum Urzędu Gminy świadczy o braku właściwego nadzoru nad wskazanym obiektem – pisze w interpelacji Benedykt Leszczyński. – Zarośnięte chodniki, połamane tuje, zardzewiałe ogrodzenie i kraty oraz pootwierane furtki i bramy ogrodzenia są tego dowodem – dodaje.

Kto za to odpowiada?

Leszczyński żąda wskazania osoby odpowiedzialnej za doprowadzenie do takiego stanu i pyta czy zostaną wyciągnięte wobec tej osoby konsekwencje. Chce poznać także termin zabezpieczenia i uporządkowania terenu. – Dlaczego pomimo wybudowania nowego archiwum nie podjęto działań pozwalających na wyznaczenie gospodarza obiektu wraz z przylegającym terenem? – pyta przewodniczący. – Od kilku lat KGW w Żołędowie czyni starania o użyczenie tego obiektu dla potrzeb Stowarzyszenia bez jasnego stanowiska Wójta Gminy Osielsko. Obiekt posiada przyłącze wod.-kan., elektryczne, gazowe, klimatyzację i powinien być właściwie eksploatowany oraz właściwie utrzymany. Przekazanie w użytkowanie tego obiektu na potrzeby KGW Żołędowo, które aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Gminy w zamian za jego bieżące utrzymanie uchroni obiekt przed dalszą dewastacją – dodaje przewodniczący Leszczyński.

Interpelacja została złożona 18 września. Na Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Osielsko nie ma jeszcze odpowiedzi. Byliśmy na miejscu w czwartek 21 września. Teren przy budynku został wykoszony, a bramy zostały pozamykane.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments