Bydgoszcz
1C
Śnieg
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 1 • L 1
3C
Czw
4C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBudynek Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy do remontu
Wojewódzki_Ośrodek_Medycyny_Pracy_Bielawy_Skrzetusko_Widok_Bydgoszcz z góry_SG (10)
26.03.2019 | 10:42

Budynek Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy do remontu

Na zdjęciu: Budynek WOMP od dawna wymaga remontu.

Fot. Stanisław Gazda

Zniszczona elewacja gmachu Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy czeka na modernizację. Instytucja ogłosiła kolejny przetarg na wyłonienie wykonawcy prac. Czy tym razem uda się go znaleźć?

Budynek WOMP znajduje się przy ulicy Karłowicza 26. Jest on jednak doskonale widoczny z ulicy Jagiellońskiej, a także z bulwarów nad Brdą. Obiekt powstał w 1979 roku i od tego czasu nie przeszedł większej modernizacji. Duch poprzedniej epoki jest widoczny zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz gmachu.

Od kilku lat WOMP planuje remont zniszczonej elewacji. Od 2017 roku ogłoszono już pięć postępowań, które miały wyłonić wykonawce prac, jednak wszystkie zakończyły się niepowodzeniem. 18 marca podjęto kolejną próbę – instytucja czeka na firmy, które zrealizują prace w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Otwarcie ofert w przetargu ma nastąpić 23 kwietnia.

Koncepcja wyglądu budynku po remoncie (mat. WOMP)

csm_womp_5f38a18372

Prace na Karłowicza 26 obejmą termomodernizację ścian zewnętrznych,wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania. Budynek otrzyma też nową elewację – wstępnie założono, że budynek zyska szarą kolorystykę. WOMP zamierza zrealizować projekt przy wykorzystaniu funduszy unijnych.

To nie jedyny budynek w pobliżu ulicy Jagiellońskiej, który wymaga remontu. Zniszczoną elewacje ma też budynek biurowy Biprokabel, a estetycznym problemem rejonu nad Brdą są też budynki warsztatów Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści