Bydgoszcz
2C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 3 • L 1
11C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
12C
Czw
13C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBulli Studio – oryginalny projekt bydgoszczanki, który może zostać zrealizowany dzięki Tobie
23.02.2016 | 20:22

Bulli Studio – oryginalny projekt bydgoszczanki, który może zostać zrealizowany dzięki Tobie

Fotografka chce przeżyć swoje życie inaczej niż wszyscy.

Na zdjęciu: Logo akcji

Fot.

Podróże, ciekawe miejsca i osoby, a przede wszystkim fotografia – to wszystko pragnie połączyć Asia. Bydgoszczanka wpadła na pomysł stworzenia Bulli Studio, czyli przemieszczanie się po Polsce Volkswagenem T1 i oferowanie różnego rodzaju sesji fotograficznych z udziałem tytułowego Bulliego w tle.

Asia zajmuje się fotografią od 6 lat i przeważnie robi zdjęcia noworodkom, dzieciom lub całym rodzinom. Interesuje się także podróżami, zabytkami i motoryzacją, co zapewne wpłynęło na podjęcie decyzji o stworzeniu projektu Bulli Studio. – Pomysł narodził się zupełnie banalnie i przypadkowo. Pewnego dnia, idąc ulicami Bydgoszczy zobaczyłam zaparkowany Volkswagen T1 i od razu się w nim zakochałam. To nic dziwnego, bo samochód ze względu na niepowtarzalny urok, klimat i wiek od lat uznawany jest za kultowy. Produkowany był w latach 50-tych i 60-tych. Gdy go zobaczyłam wyobraziłam sobie sesje zdjęciowe w klimacie…, których elementem byłby oczywiście VW T1 – wyjaśnia fotografka.

By zrealizować ten pomysł, potrzebny jest przede wszystkim wymarzony samochód Volkswagen T1. Takie auto kosztuje ponad 40 tys. zł. i prawdopodobnie nie można go już zdobyć w Polsce. Sprowadzenie go zza granicy generuje dodatkowe koszty, tak samo, jak wykonanie niezbędnych napraw oraz renowacji zewnętrznej.

Bydgoszczanka nie dysponuję taką sumą pieniędzy, ale wierzy, że dzięki wpłatom innych osób będzie można zrealizować projekt. Liczą się nawet niewielkie kwoty. Każda osoba, która wesprze projekt otrzyma upominek taki jak np. koszulka, torba, przypinka, kubek itd. Wszystko oczywiście z logo Bulli Studio. Ponadto każdy będzie miał pamiątkowe zdjęcie z Bullim. Pomóc można również poprzez wykupienie sesji fotograficznej w Sweet Studio. Przelewów można dokonywać za pośrednictwem strony www.wspieram.to Projekt zostanie zrealizowany jeśli do 19 kwietnia zostanie zebranych co najmniej 44 400 tys. zł.

Prace związane z renowacją samochodu oraz zdjęcia z podróży autem po Polsce i efekty sesji zdjęciowych będzie można zobaczyć na blogu Bulli Studio. Powstanie strony to również jeden z celów projektu.

Dokładne informacje o sposobie dokonywania opłat oraz aktualności związane z realizacją projektu można śledzić na oficjalnej stronie akcji na Facebooku.


Podobne wpisy

Powiązane treści