Bydgoszcz
16C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H 19 • L 14
14C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
8C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBulwersująca sprawa z Bydgoszczy zakończona wyrokiem. 25 lat więzienia dla animatora kultury
Marek M. - proces animatora kultury_ Sąd Okręgowy Bydgoszcz_ SF
07.02.2019 | 11:03

Bulwersująca sprawa z Bydgoszczy zakończona wyrokiem. 25 lat więzienia dla animatora kultury

Nieprawomocny wyrok w tej sprawie zapadł w bydgoskim Sądzie Okręgowym.

Na zdjęciu: Proces Marka M. prowadzony był za zamkniętymi drzwiami. Mężczyzna usłyszał wyrok.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Był animatorem kultury, a za sobą ma pracę w dwóch bydgoskich rozgłośniach radiowych. Najbliższe 25 lat Marek M. spędzi za kratkami.

Bydgoski Sąd Okręgowy wydał nieprawomocny wyrok w procesie mężczyzny, którego śledczy z prokuratury Bydgoszcz – Południe oskarżyli o odurzanie małoletnich, podawanie im środków nasennych, krępowanie ich ciała, a następnie robienia zdjęć, które zabezpieczono w jego laptopie i zakwalifikowano jako posiadanie plików i nagrań o charakterze pedofilskim. W całej sprawie pokrzywdzonych było kilkanaścioro dzieci (śledczym udało się zidentyfikować z imienia i nazwiska szóstkę z nich), a – co szczególnie bulwersuje – najmłodsza ofiara Marka M. miała cztery lata.

Jakie było uzasadnienie wyroku? Tego nie wiadomo, bowiem cała sprawa prowadzona była za zamkniętymi drzwiami. Taką decyzję na pierwszej rozprawie na początku lipca 2018 r. podjęła prowadzącą tę sprawę sędzia Barbara Malatyńska. Jak tłumaczyła na początku przewodu sądowego, prowadzenie rozpraw w jawny sposób mogłoby naruszać dobre obyczaje, a po drugie na względzie trzeba było mieć też wiek poszkodowanych dzieci. Marek M. wpadł w ręce śledczych w 2017 r., gdy wysyłał pliki o charakterze pedofilskim. Po odbyciu kary ma odbyć także terapię w specjalistycznym ośrodku.

Obrońcy Marka M. zapowiedzieli, że będą składać apelację od ogłoszonego wyroku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści