Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
53% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 12 • L 10
7C
Wt
4C
Sr
5C
Czw
5C
Pt
6C
Sob
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleBurmistrz idzie za kraty. Jest decyzja sądu w sprawie Leszka K.
Areszt śledczy Bydgoszcz - Wały Jagiellońskie_ SF
20.12.2019 | 16:17

Burmistrz idzie za kraty. Jest decyzja sądu w sprawie Leszka K.

Decyzję o areszcie podjął w piątek przed południem Sąd Rejonowy w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Leszek K. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Fot. Szymon Fiałkowski

Burmistrz Mroczy święta i sylwestra spędzi za kratkami. Bydgoski Sąd Rejonowy podjął taką decyzję w piątek podczas posiedzenia aresztowego.

To rozpoczęło się o 9:00. Sąd uznał, że Leszek K. spędzi najbliższe trzy miesiące za kratkami. Jednocześnie, godzinę wcześniej podjęto decyzję na innym posiedzeniu, że skarbnik gminy Magdalena K.-G. pozostanie na wolności, jednakże zastosowano wobec niej wolnościowe środki zapobiegawcze i ma zakaz kontaktowania się z osobami poszkodowanymi.

Przypomnijmy: burmistrza Mroczy i skarbnika gminy policjanci z wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali w czwartek rano. Zatrzymania obu mają związek ze śledztwem, jakie prowadzone jest pod nadzorem bydgoskiej Prokuratury Okręgowej, a które dotyczy nadużywania uprawnień przez osoby pełniące funkcje w mroteckim urzędzie w celu uzyskania korzyści majątkowych. – Materiały zebrane przez policjantów i prokuraturę wskazywały, że niektórzy pracownicy urzędu otrzymują premie, którymi muszą się dzielić z szefem. Pieniądze od nich miała zbierać osoba będąca w tym urzędzie skarbnikiem – mówi rzecznik prasowa kujawsko-pomorskiej policji mł. insp. Monika Chlebicz.

Śledczy zbierali w tej sprawie materiał dowodowy przez blisko kilka miesięcy. Z zebranych akt wynikało, że proceder mógł trwać przez sześć lat, a osiągnięte w ten sposób korzyści mogły wynieść nawet ponad 80 tysięcy osób. Jak się dowiadujemy, sprawa jest w toku.

Dodajmy, że Leszek K. burmistrzem Mroczy jest od 2012 roku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści