Bydgoszcz
-0C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H 1 • L -1
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaBus Lapidus przyjechał do Dwójki
04.03.2020 | 21:01

Bus Lapidus przyjechał do Dwójki

Na zdjęciu: Podróżnicy spotkali się z uczniami II LO w Bydgoszczy.

Fot. Sebastian Torzewski

Przygody Busa Lapidusa i jego właścicieli zostały opisane w książce. Młodzi bydgoscy podróżnicy spotkali się niedawno z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego, którym opowiedzieli o swoich podróżach.

Dominika i Maks byli bohaterami naszego artykułu w czerwcu 2018 roku. Przygotowywali się wtedy do pierwszej wyprawy volkswagenem t3. Kupili go zainspirowani spotkaniem z podróżnikami z Niemiec, których poznali, gdy autostopem przemierzali Finlandię.

Wówczas wnętrze żółtego busa wymagało jeszcze przystosowania do zbliżającej się podróży, a młodzi bydgoszczanie liczyli, że w trakcie wyprawy przez Skandynawię uda im się uniknąć awarii.

Od tego czasu minęły prawie dwa lata i… wiele tysięcy kilometrów. Bus Lapidus ma za sobą dwie wyprawy, a jego właściciele właśnie zaprezentowali książkę pt. „Bus Lapidus – W Drogę”. – Czytałem relację z czyjejś podróży i uznałem, że nasze przygody także warto pokazać – mówi Maks, który ostatnie miesiące poświęcił na spisanie wspomnień i ich wydanie.

W ostatnich tygodniach młodzi podróżnicy spotykali się z czytelnikami podczas spotkań autorskich. Odwiedzili też II Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy, którego absolwentką jest Dominika. Inicjatorką spotkania była nauczyciel języka angielskiego Jagna Skopowska, a poprowadzili je uczniowie klasy 2f – Marta Kitaszewska i Karol Sierszulski.

Spotkania z absolwentami odbywają się w Dwójce regularnie, między innymi w ramach Tygodnia Humanisty. Tym razem uczniowie nie tylko wysłuchali opowieści podróżników oraz dowiedzieli się, jak samodzielnie wydać książkę, ale także wsiedli do busa, którym bydgoszczanie zwiedzili już znaczną część Europy.

Spotkanie absolwenta w nowej roli jest ciekawym doświadczeniem dla obu stron – mówi Anna Holec, wychowawczyni Dominiki, która przysłuchiwała się relacji dawnej uczennicy. – Widząc ucznia, który osiąga wyznaczone cele, który małymi krokami zmierza do, być może, sukcesu, jest się dumnym i wzruszonym. Wzruszonym tym bardziej, że powracają wspomnienia, ale także dlatego, że w bardzo młodej osobie widzi się rozsądnego, ale bardzo mądrego z głową pełną pomysłów człowieka, który stopniowo gromadzi bagaż doświadczeń, zapisuje swoją „czystą kartę” – dodaje.

Więcej informacji o książce można znaleźć na fanpage’u Bus Lapidus.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści