Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 6 • L 5
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
0C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleBus uciekał przed policją ulicami miasta. Kierowcy był pijany
policja_na_sygnale
31.08.2017 | 19:39

Bus uciekał przed policją ulicami miasta. Kierowcy był pijany

Podczas kontroli mężczyzna mówił tylko po niemiecku.

Na zdjęciu: Policjanci zdołali zatrzymać mężczyznę

Fot. archiwum

Zarzuty niezatrzymania się do policyjnej kontroli oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszy mieszkaniec gminy Nakło, którego po pościgu zatrzymali nakielscy policjanci. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z wtorku na środę  dyżurny nakielskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że drogą krajową nr 10 w stronę Nakła jedzie bus z drabiną na dachu, na zagranicznych tablicach rejestracyjnych, którego kierowca może być nietrzeźwy. Zaraz po tym zgłoszeniu w rejon obwodnicy został skierowany patrol. Kiedy mundurowi przejeżdżali przez miasto, z ul. Gimnazjalnej z dużą prędkością wyjechał pojazd opisany w zgłoszeniu. Policjanci natychmiast ruszyli za mercedesem i wydawali kierowcy za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych sygnały do zatrzymania. Ten nie tylko je lekceważył, ale ewidentnie uciekał przed policjantami ulicami miasta.

Po trwającym kilka minut pościgu auto wjechało w wąską ulicę i kierowca był zmuszony zwolnić. Moment ten został wykorzystany przez jednego z mundurowych, który wysiadł z radiowozu i podbiegł do mercedesa, następnie otworzył drzwi i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Od siedzącego za kierownicą mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol. Mężczyzna cały czas mówił w języku niemieckim, starając się uniemożliwić policjantom poznanie jego personaliów. Jednak na nic się to zdało, gdyż przy zatrzymanym policjanci znaleźli jego dowód osobisty i okazało się, że za kierownicą mercedesa siedział 25-letni mieszkanie gminy Nakło.

Zatrzymany nie poddał się badaniu alkomatem jednak jego wygląd i znaczne problemy z utrzymaniem równowagi wyraźnie wskazywały, że jest nietrzeźwy. W czwartek 25-latek usłyszał  zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Zgodnie z obowiązującymi przepisami podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawę rozstrzygnie sąd.


Powiązane treści