87% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 6 • L 4
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoscy koszykarze z kolejną wygraną. Enea Astoria pokonała Legię Warszawa [ZDJĘCIA]
12-01-2021_koszykówka_Energa Basket Liga_Enea Astoria Bydgoszcz - Legia  Warszawa - JS (11) - Zane Waterman
12.01.2021 | 21:31

W Energa Basket Lidze rozegrano zaległy mecz z dziewiętnastej kolejki.

Na zdjęciu: W bydgoskim zespole zadebiutował Zane Waterman.

Koszykarze Enea Astorii odnieśli kolejną cenną wygraną w Energa Basket Lidze. Zespół Artura Gronka pokonał we własnej hali Legię Warszawa.

W Arenie rozegrano zaległy mecz z dziewiętnastej kolejki Energa Basket Ligi. Bydgoscy koszykarze przystąpili do niego zmotywowani wygraną w derbach z Polskim Cukrem Toruń 98:92, a w składzie „Asty” zadebiutował nowy zawodnik – Zane Waterman, którego pozyskanie bydgoski klub ogłosił kilka godzin po derbowym meczu.

Legioniści zaczęli mecz od prowadzenia 6:2 po trzech minutach gry w pierwszej kwarcie. Gospodarze szybko ruszyli do odrabiania strat. Trafili Nizioł, Bogucki i Dambrauskas, co sprawiło, że prowadzenie gości stopniało do dwóch punktów (10:8), a potem miejscowi przejęli inicjatywę. Z półdystansu jeszcze raz trafił Bogucki, a zza linii 6,75 m trafienie dołożył Gabrić i to „Asta” objęła prowadzenie 13:12, a pierwszą kwartę bydgoski zespół wygrał różnicą jednego punktu – 14:13. Na początku drugiej kwarty, gospodarze odskoczyli. Dambrauskas, Aleksandrowicz i Gabrić dorzucili trójki, a ten ostatni jeszcze trafił spod kosza i zrobiło się 25:16 dla Enea Astorii, a potem prowadzenie gospodarzy wzrosło nawet do piętnastu punktów (40:25).

Po przerwie, „Asta” kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie. W bydgoskim zespole zagrał Waterman, który na parkiecie spędził blisko trzynaście minut. W tym czasie trafił raz zza linii 6,75 m i zebrał cztery piłki. Enea Astoria utrzymywała wyraźne prowadzenie i ostatecznie wygrała z Legią 85:75, notując dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie ligowym.

Kolejny mecz, bydgoska drużyna rozegra w najbliższy piątek (15.01, 17:30) we własnej hali z HydroTruck Radom, a w przyszłą środę (20 stycznia) na wyjeździe z Zastalem Enea BC Zielona Góra (18:00).

ENERGA BASKET LIGA – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 19 KOLEJKA – 12.01.2021 R.
ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ – LEGIA WARSZAWA 85:75
 (14:13, 31:21, 26:16, 14:25)

ENEA ASTORIA: Bogucki 20 (10 zb.), Sanders 12, Nizioł 9 (1×3), Dambrauskas 8 (2×3, 7 as.), Chyliński 5 (1×3) – Gabrić 25 (6×3), Aleksandrowicz 3 (1×3), Waterman 3 (1×3), Krasuski.

LEGIA: Morris 22 (3×3, 5 zb.), Kulka 9 (8 zb.), Karolak 9 (2×3), Watson 8, Medford Jr 3 (5 as.) – Neal 14 (1×3), Kamiński 4, Wyka 4 (6 zb.), Linowski 2.

Sędziowali: Robert Mordal, Bartosz Puzoń, Tomasz Szczurewski.
Komisarz Energa Basket Ligi: Maciej Kucharski.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.