Opady
57% wilgotność
Wiatr: 7km/h WNW
H 11 • L 10
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoscy koszykarze zakończyli sezon. Enea Astoria przegrała z Treflem Sopot
21.03.2021 | 19:38

Bydgoscy koszykarze zakończyli sezon. Enea Astoria przegrała z Treflem Sopot

W Energa Basket Lidze zakończyła się faza zasadnicza.

Na zdjęciu: Paulius Dambrauskas zdobył dla Enea Astorii w meczu w Sopocie piętnaście punktów.

Porażką zakończyli zmagania w sezonie 2020/2021 koszykarze Enea Astorii. W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego, zespół Artura Gronka przegrał na wyjeździe z Treflem Sopot.

Już wcześniej bydgoscy koszykarze stracili szansę na grę w fazie play-off. „Asta” sezon zakończyła jednak serią porażek i na koniec fazy zasadniczej zanotowała bilans dwunastu wygranych i osiemnastu przegranych.

Niedzielny pojedynek w Sopocie od samego początku ułożył się znakomicie dla gospodarzy, którzy rozpoczęli pojedynek od serii 9:0. Dopiero w trzeciej minucie pierwszej kwarty, pierwsze punkty dla bydgoskiego zespołu zdobył Adrian Bogucki. Bydgoszczanie próbowali gonić wynik i po udanych akcjach, które punktami zakończyli Waterman i Dambrauskas, przegrywali już tylko 9:11, a w ostatniej minucie wyszli nawet na jednopunktowe prowadzenie (18:17, 20:19, 22:21), gdy punkty zdobyli wspomniany już Dambrauskas oraz Loncar. Pierwsze dziesięć minut ostatecznie na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze. Na pół minuty przed końcem kwarty, zza linii 6,75 m trafił Łukasz Kolenda i to Trefl wygrał tę część gry 24:22. W drugiej kwarcie, wynik długo oscylował w okolicach remisu i dopiero w połowie kwarty, gospodarze wypracowali sobie wyraźniejszą przewagę, która wynosiła nawet dziesięć punktów (48:38).

Po przerwie, sopocki zespół dominował i nie zwalniał ofensywnego tempa. O ile po trzech i pół minucie gry, prowadzenie Trefla wynosiło pięć punktów (58:53), to potem już zespół trenera Marcina Stefańskiego zaczął odskakiwać. Trafiali Omot, Leończyk, Gruszecki i Radicević, co dało Treflowi już 18 punktów przewagi (73:55). Tę zaliczkę, miejscowi powiększyli jeszcze w czwartej kwarcie i ostatecznie pokonali bydgoszczan 107:78.

ENERGA BASKET LIGA – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 30 KOLEJKA – 21.03.2021 R.
TREFL SOPOT – ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ 107:78 (24:22, 26:22, 31:18, 26:16)

TREFL: Omot 24 (3×3), Radicević 19 (5 zb., 9 as.), Olejniczak 10 (12 zb.), Gruszecki 6, Paliukenas 6 – Leończyk 20 (8 zb.), Ł. Kolenda 8 (2×3), Moten 7 (5 zb.), M. Kolenda 7 (1×3).

ENEA ASTORIA: Sanders 14 (1×3), Chyliński 9 (3×3), Bogucki 9 (6 zb.), Waterman 6, Nizioł 2 (7 zb.) – Dambrauskas 15 (5 f.), Loncar 12 (5 f.), Gabrić 11, Krasuski, Nowakowski.

Sędziowali: Jakub Zamojski, Adam Wierzman, Cezary Nowicki.
Komisarz Energa Basket Ligi: Zbigniew Szpilewski.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.