Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 8 • L 6
9C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaBydgoscy Młodzi Demokraci o sytuacji w mediach. Chcieli wejść do budynku TVP
Aleksander Ławniczak, Mateusz Posselt
21.07.2021 | 18:18

Bydgoscy Młodzi Demokraci o sytuacji w mediach. Chcieli wejść do budynku TVP

Na zdjęciu: Przedstawiciele Młodych Demokratów zorganizowali konferencję prasową przed bramą wjazdową do budynku TVP w Bydgoszczy.

Fot.

Przedstawiciele Młodych Demokratów zorganizowali w środę (21 lipca) konferencję prasową, na której krytykowali sytuację, jaka ma miejsce w mediach publicznych. Próbowali też wejść do siedziby bydgoskiego oddziału TVP.

Konferencja odbyła się przed bramą wjazdową do budynku TVP 3 Bydgoszcz. – Ja nie będę ukrywał, że sam jestem wielkim fanem TVP, lubię wieczorem obejrzeć, bo myślę, że to jest wspaniały kabaret. Z jednej strony wszyscy nam zazdroszczą, z drugiej mamy Przemysława Czarnka, który chce uczyć nasze dziewczyny prawdziwych wartości. Razem z Węgrami bronimy naszych tradycyjnych wartości, po czym węgierski europoseł ucieka w Brukseli na rynnie – opisywał jeden z przedstawicieli Młodych Demokratów.

Przedstawiciele bydgoskich struktur tej formacji przeczytali kilka nagłówków, jakie pojawiły się w TVP po tym, jak w ubiegłym tygodniu Donald Tusk oficjalnie ogłosił powrót do polskiej polityki. – Sam jestem na kilku grupach twardego elektoratu Prawa i Sprawiedliwości i dokładnie widzę, co ci ludzie piszą – mówił członek Młodych Demokratów. W ich ocenie, trudno dziwić się Tuskowi, że nie chce odpowiadać na pytania dziennikarzy TVP. Sam Tusk podczas poniedziałkowego wystąpienia w Gdańsku zapowiedział wprost, że chce stanąć do debaty z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim. – Powinien mieć odwagę stanąć do merytorycznej debaty z Donaldem Tuskiem – podkreślali. W ich ocenie, nagonka na Donalda Tuska bez wątpienia przypomina hejt na zamordowanego w 2019 roku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Jak opisywali, PiS upolitycznił już prokuraturę, teraz stara się to samo uczynić z sądami. Przypomnieli, że na Węgrzech w ostatnich dniach zamknęło się ostatnie antyrządowe radio. Nawiązali też do zakupu przez PKN Orlen lokalnych dzienników, które należały do Polska Press Grupy i w których doszło do zmian redaktorów naczelnych, także m.in. w naszym regionie.

Chcieli też wejść do siedziby TVP, gdzie chcieli wręczyć prezesowi TVP Jackowi Kurskiemu prezent, jednak nie zostali wpuszczeni do budynku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści