Bydgoszcz
20C
Słonecznie
53% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 20 • L 19
15C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleBydgoscy policjanci kontrolowali lasy. Posypały się mandaty
nadleśnictwo bydgoszcz
05.05.2021 | 20:58

Bydgoscy policjanci kontrolowali lasy. Posypały się mandaty

Na zdjęciu: Podczas akcji wylegitymowali 17 osób za wjazd do lasu - trzy z nich zostały ukarane mandatem, a dwie pouczone.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci ogniwa wodnego z bydgoskiej komendy patrolują nie tylko akweny, lecz także tereny do nich przyległe. Podczas majówki zwrócili oni szczególną uwagę na lasy. W miniony długi weekend mundurowi pouczyli kilkanaście osób oraz wystawili kilka mandatów – między innymi za rozpalanie ognisk w lesie.

W pierwszych dniach maja policjanci dołączyli do akcji „Majówka 21″ prowadzonej przez Straż Leśną Żołędowo oraz Różanna. Poza nimi, leśnicy zaprosili do współpracy również Państwową Straż Łowiecką i Państwową Straż Rybacką. Prowadzone wspólnie działania miały na celu egzekwowanie od osób przebywających na terenach leśnych zachowań zgodnych przepisami w zakresie. Patrole reagują przede wszystkim na wszelkie naruszenia przepisów przeciwpożarowych wynikających z ustawy o lasach, które mogą spowodować pożar oraz jego rozprzestrzenianie, ale również wjeżdżanie pojazdem silnikowym do lasu czy używanie ognia.

W miniony długi weekend funkcjonariusze wspólnie z leśnikami kontrolowali tereny leśne. Podczas akcji wylegitymowali 17 osób za wjazd do lasu – trzy z nich zostały ukarane mandatem, a dwie pouczone. Jedna osoba otrzymała mandat za rozpalanie ogniska w lesie, a dwie inne za spożywanie alkoholu w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Funkcjonariusze zastosowali również trzy pouczenia za wchodzenie w młodnik w lesie. Ponadto, ukarali też dwóch wędkarzy za brak środków ratunkowych na łodzi oraz dwie osoby za brak maseczki poza lasem.


CZYTAJ TAKŻE: Rząd znosi obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu


Policjanci apelują o rozwagę podczas wyjazdów do lasu oraz o stosowanie się do przepisów dotyczących zakazu wjeżdżania pojazdami do lasów czy rozpalania ognia w bliskim sąsiedztwie lasu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Swiadomy
Swiadomy
4 miesięcy temu

To zart ?? Czy komuna wrocila ?

JFK
JFK
4 miesięcy temu

Szanujmy lasy! Zbyt małe kary za to co ludziska wyprawiają w lasach!

Wydra
Wydra
4 miesięcy temu

Za spozywanie alkoholu w lesie moga ci dmuchnac a nie mandat wystawic miejsce to nie jest ujete w ustawie o wychowaniu w trzezwosci( chyba ze cie lesnik zlapie to co innego-regulaminy lasow panstwowych itp) policja nie ma prawa za to w lesie karac

adam
adam
4 miesięcy temu

Za wywóz śmieci do lasu bezwzględna kara więzienia , upublicznienie danych i wizerunku

Powiązane treści