Bydgoszcz
7C
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 5
13C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
4C
Nd
7C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleBydgoscy policjanci namierzyli ukrytą hodowlę ponad 100 konopi indyjskich [ZDJĘCIA]
marihuana koronowo
18.09.2020 | 11:31

Bydgoscy policjanci namierzyli ukrytą hodowlę ponad 100 konopi indyjskich [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Na ukrytej w zaroślach hodowli kryminalni zabezpieczyli ponad 100 roślin w różnej fazie wzrostu (od 30 cm do 2 metrów), a także ponad 2 kilogramy ściętych przez mężczyznę kwiatostanów.

Fot. KWP Bydgoszcz

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali mieszkańca gminy Koronowo, który w zaroślach uprawiał konopie indyjskie. Policjanci zabezpieczyli tam ponad 100 krzaków tej rośliny w różnej fazie wzrostu, jak również świeżo ścięte kwiatostany. 

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów, którzy w minioną sobotę (12 września) przeprowadzili działania na terenie jednej z miejscowości w gminie Koronowo. – Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że mieszkaniec tej gminy ma związek z narkotykami. Trop zaprowadził ich do miejsca w zaroślach, gdzie mężczyzna uprawiał konopie indyjskie. Kryminalni pojawili się tam w momencie, gdy 23-latek ścinał rośliny. Był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów, którzy natychmiast go zatrzymali, a następnie przystąpili do dalszych czynności – relacjonuje podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.


CZYTAJ TAKŻE: Wielkie zmiany w komunikacji w związku z otwarciem torowiska na Kujawskiej


Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 100 roślin w różnej fazie wzrostu (od 30 cm do 2 metrów), a także ponad 2 kilogramy ściętych przez mężczyznę kwiatostanów. Wstępne przeprowadzone badania potwierdziły, że ścięte kwiatostany to zabronione ustawą konopie indyjskie. „Właściciel” zabronionych substancji trafił do policyjnego aresztu, a potem usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich, za co może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. 23-latek został objęty policyjnym dozorem.

Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci przewidują kolejne zatrzymania – nie ukrywa podkom. Kowalska.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści