Bydgoszcz
4C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 5 • L 3
8C
Pon
7C
Wt
8C
Sr
3C
Czw
10C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBydgoscy policjanci rozbili dziuplę samochodową. Dwóch paserów zatrzymanych
14.05.2018 | 20:48

Bydgoscy policjanci rozbili dziuplę samochodową. Dwóch paserów zatrzymanych

Zatrzymanym grozi nawet do pięciu lat więzienia.

Na zdjęciu: Zatrzymani 32 i 67-latek rozkładali na części skradzionego w Niemczech osobowego forda.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci rozbili dziuplę samochodową na Kapuściskach. I na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy rozbierali na części forda, który został skradziony w Niemczech.

Policjanci ustalili, że na bydgoskich Kapuściskach może być przechowywany pojazd, który pochodził z kradzieży. – Funkcjonariusze zweryfikowali te informacje i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się demontażem samochodu ford edge – mówi podkom. Lidia Kowalska z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy.

Śledczy wstępnie oszacowali wartość pojazdu na sumę blisko 100 tysięcy złotych. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn. To 32 i 67-latek. Mężczyźni nie potrafili policjantom odpowiedzieć na pytanie, kto jest właścicielem auta. – Nie potrafili też logicznie odpowiedzieć na pytanie, co robili przy pojeździe – dodaje podkom. Kowalska. A ford był już wówczas częściowo rozkręcony, w aucie nie było wyposażenia wewnątrz, drzwi, kół i przedniej maski. – Sprawdzono także numer VIN pojazdu i okazało się, że jest poszukiwany przez niemiecką policję jako utracony w wyniku przestępstwa – zaznacza przedstawicielka bydgoskiej policji. Podczas przeszukania pomieszczenia, policjanci zabezpieczyli również dwa silniki od innych aut oraz niemieckie tablice rejestracyjne.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty paserstwa, za co grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzn zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe.


Powiązane treści