Bydgoszcz
11C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 12 • L 11
15C
Pt
14C
Sob
11C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBydgoscy policjanci sprawdzali prędkość kierowców. Co czwarty ją przekraczał!
kontrola_drogowa_predkosc_001_KWPBydgoszcz
14.07.2019 | 15:11

Bydgoscy policjanci sprawdzali prędkość kierowców. Co czwarty ją przekraczał!

- Działania będą kontynuowane - zapowiadają policjanci z regionu.

Na zdjęciu: W trakcie kilkunastogodzinnej akcji bydgoscy mundurowi sprawdzili ponad 400 kierowców i pojazdów.

Fot. KWP Bydgoszcz

 

Policyjne statystyki wskazują, że jedną z najczęstszych przyczyn wypadków jest nadmierna prędkość. Dlatego w mijającym tygodniu funkcjonariusze z bydgoskiej „drogówki” sprawdzali pod tym względem kierowców, stosując jej kaskadowy pomiar. Efekt – blisko pół tysiąca kontroli i ponad 120 osób niestosujących się do ograniczeń.

Akcja prowadzona była na terenie całego regionu kujawsko-pomorskiego w miniony wtorek. Włączyli się do niej także bydgoscy mundurowi. Przez kilkanaście godzin – od 6:00 do 22:00 – weryfikowali prędkość pojazdów na głównych trasach. – Wykorzystaliśmy do tego dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory. Kontrole odbywały się w tym samym czasie, ale w różnych miejscach ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy, a nawet więcej policyjnych radiowozów – wyjaśnia kom. Przemysław Słomski z biura prasowego kujawsko-pomorskiej policji.

W bydgoską część działań zaangażowanych było 58 funkcjonariuszy. W ciągu kilkunastu godzin przeprowadzili oni ponad 420 kontroli pojazdów. – Sprawdzaliśmy przestrzeganie przepisów, ale również kontrolowaliśmy stan ich trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz dokumenty – dodaje Słomski. Ale kluczowy efekt akcji to aż 121 ujawnionych przypadków, gdy kierujący przekraczali prędkość.

Tylko od początku wakacji, o czym już wielokrotnie informowaliśmy, na drogach regionu doszło do kilkunastu wypadków, które kończyły się śmiercią ich uczestników. Dlatego też policja nie ustaje w apelach o rozsądek za kierownicą. – Pamiętajmy o kierowaniu ostrożnym i dostosowanym do zmieniających się, nierzadko trudnych, warunków. Rozsądek i przestrzeganie zasad prawa o ruchu drogowym mają wpływ na bezpieczeństwo nasze, ale również innych użytkowników dróg – podsumowuje kom. Słomski.

 

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Mariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariusz
Gość

za mało jest policji drogowej i foto radarów

Powiązane treści