Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H 2 • L 1
4C
Pt
3C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBydgoscy policjanci uczcili swoje święto. Nie obyło się bez nagród
17.07.2016 | 08:49

Bydgoscy policjanci uczcili swoje święto. Nie obyło się bez nagród

W ubiegły piątek w centrum Starego Fordonu odbyły się obchody Święta Policji.

Na zdjęciu: Podczas uroczystości wręczono wyróżnienia oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe.

Fot. materiały prasowe / KWP Bydgoszcz

24 lipca przypada Święto Policji. Jednak policjanci zazwyczaj wcześniej świętują ten wyjątkowy dla nich dzień. Bydgoscy funkcjonariusze uczcili go w ubiegły piątek (15.07) w centrum Starego Fordonu.

Uroczysty apel rozpoczął się o 11:00 na placu przy ulicy Rynek w Starym Fordonie. Uczestniczyli w nim policjanci z komendy miejskiej w Bydgoszczy oraz komisariatów. Pojawili się również przedstawiciele władz samorządowych i zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz instytucji.

Podczas uroczystej zbiórki policjanci usłyszeli nie tylko słowa podziękowania za swoją służbę, ale zostali również nagrodzeni odznaczeniami. Medale za „Długoletnią Służbę w Policji” oraz odznaczenia „Zasłużony Policjant” w uznaniu szczególnych zasług służbowych w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego przyznano 12 policjantom. Jednak podczas uroczystości w Fordonie tylko wyczytano ich nazwiska. Medale otrzymają podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji, które odbędą się 22 lipca w Brodnicy.

Ponadto 15 funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zostało wyróżnionych przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego za wzorowe wykonywanie zadań służbowych. Nagrody rzeczowe wręczył Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy Pan Jakub Wawrzyniak.

Uroczystość była również okazją do wręczenia nominacji na wyższe stopnie służbowe. W garnizonie bydgoskim awans otrzymało 278 policjantów: 8 w korpusie oficerów, 143 w korpusie aspirantów, 107 w korpusie podoficerów i 20 w korpusie szeregowych.


Powiązane treści