Bydgoszcz
0C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 1 • L -1
9C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBydgoscy policjanci uratowali desperata w centrum miasta. Zobacz, jak przebiegała akcja przy ulicy Mostowej [WIDEO]
14.05.2020 | 09:51

Bydgoscy policjanci uratowali desperata w centrum miasta. Zobacz, jak przebiegała akcja przy ulicy Mostowej [WIDEO]

Na zdjęciu: Dzięki fortelowi z telefonem komórkowym policjantom udało się uśpić czujność desperata i wyciągnąć go na chodnik.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci udaremnili skok 35-letniego mężczyzny z mostu Staromiejskiego. Pomogło im w tym zdecydowanie w działaniach oraz sprytny pomysł z telefonem do rodziny desperata.

O dramatycznym zdarzeniach z poniedziałkowego przedpołudnia informowaliśmy już na łamach naszego portalu. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy udostępnili w czwartek nie tylko szersze informacje na temat akcji, ale także zaprezentowali nagranie z kamer monitoringu.

Właśnie w poniedziałek około godziny jedenastej dyżurny z komisariatu Bydgoszcz-Szwederowo otrzymał informację o mężczyźnie, który chce skoczyć do Brdy na wysokości ulicy Mostowej. – Z relacji zgłaszającego wynikało, że znajduje się on już za barierkami mostu – relacjonuje kom. Przemysław Słomski z biura prasowego kujawsko-pomorskiej policji. Znajdujący się w pobliżu patrol prewencji udał się na miejsce i potwierdził zgłoszenie.

Gdy 35-latek zobaczył funkcjonariuszy, zagroził, że jeśli podejdą bliżej, skoczy do rzeki. – Był roztrzęsiony, zdesperowany i rozchwiany emocjonalnie – mówi kom. Słomski. Mundurowi zaczęli negocjacje z mężczyzną, próbując do odwieść od zamiaru skoku.

Aby uspokoić desperata, zyskać na czasie i pozyskać możliwość przeciągnięcia go na chodnik policjanci zastosowali fortel. – W trakcie rozmowy mężczyzna zaczął dzielić się z funkcjonariuszami swoimi problemami. Ci zaproponowali, że zadzwonią do jego rodziców. Początkowo 35-latek nie chciał się zgodzić, ale ostatecznie podał numer do jednego z nich – dodaje Przemysław Słomski.

Niestety, plany mundurowych pokrzyżował fakt, że nikt połączenia nie odebrał. Dzwoniący policjant wykorzystał jednak moment i zaimprowizował rozmowę. – Podchodząc do mężczyzny mówił mu, że jeden z rodziców chce z nim porozmawiać – wskazuje kom. Słomski. Gdy policjant podszedł z telefonem, drugi chwycił mocno desperata i z pomocą innych interweniujących przeciągnęli niedoszłego skoczka na chodnik. Cały czas akcję zabezpieczali strażacy, gotowi ruszyć na pomoc, gdyby mężczyzna jednak zdążył skoczyć do wody.

Na miejsce zdarzenia wezwano również pogotowie ratunkowe, które zajęło się 35-latkiem. Po akcji został on przewieziony do jednego ze szpitali.

PRZEBIEG POLICYJNEJ AKCJI Z ULICY MOSTOWEJ – ZOBACZ WIDEO

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
michal
michal
9 miesięcy temu

biedny człowiek na prawdę współczuje mu mam nadzieję ze zrozumi swój błond i jego życie sie zmieni tego mu życzę

Powiązane treści