Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kobieta wpadła do Brdy. Policjanci ruszyli na ratunek!

Dodano: 25.10.2022 | 12:35

Na zdjęciu: Policjanci uratowali tonącą kobietę, która wpadła do Brdy.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci ze Szwederowa uratowali tonącą kobietę. 67-latka trafiła do szpitala na badania.

W niedzielę, 23 października 2022 roku policjanci z bydgoskiego Szwederowa pełnili popołudniowo-wieczorną służbę w centrum miasta. Ok. godz. 22:00 posterunkowi Marcin Rychczyński i Łukasz Łusiak patrolowali teren nabrzeża Brdy od strony ul. Grodzkiej przy moście Bernardyńskim.

Tam usłyszeli dobiegający z przeciwnego brzegu rzeki (od strony ul. Św. Floriana) plusk wody i krzyki kobiety. Funkcjonariusze oświetlili latarkami przeciwległy brzeg i zauważyli kobietę, która ma problem z utrzymaniem się na wodzie i woła o pomoc. Przebiegli mostem na drugi brzeg, a następnie przez teren nabrzeża do tonącej kobiety.

Posterunkowy Marcin Rychczyński zdjął całe służbowe wyposażenie i w mundurze wskoczył do wody. Podpłynął do kobiety, która traciła przytomność i miała wyraźne oznaki wychłodzenia. Policjant chwycił tonącą i odholował ją do brzegu sposobem ratowniczym, trzymając ją jednorącz za żuchwę.

Kobieta wpadła do Brdy. Trafiła do szpitala

W tym czasie drugi funkcjonariusz asekurował kolegę na brzegu i był w stałym kontakcie z dyżurnym jednostki. Do pomocy przyjechał drugi patrol, który pomógł sprawnie i bezpiecznie wyciągnąć kobietę z rzeki przez betonową ścianę nabrzeża. Funkcjonariusze zabrali uratowaną do radiowozu i udzielili jej pomocy aż do czasu przyjazdu pogotowia.

Policjanci ustalili tożsamość kobiety, którą była 67-letnia mieszkanka powiatu bydgoskiego. Była ona przytomna, ale z wyraźnymi oznakami zmęczenia i wychłodzenia. Karetka pogotowia zabrała ją do szpitala na badania.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Emil
Emil
1 rok temu

No i brawo Panowie ! Taka interwencja jest godna pochwaly!

Zygmunt
Zygmunt
1 rok temu

No i beleczka na pagonach gwarantowana za to. Brawo