Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoscy policjanci w akcji w Toruniu. Efekt? Dwóch zatrzymanych i zabezpieczone 50 kg krajanki tytoniowej w volkswagenie passacie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dodano: 28.06.2020 | 18:08

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Na zdjęciu: Do zatrzymania mężczyzn doszło przy ul. Świętopełka w Toruniu.

Fot. KMP Toruń

Ponad 50 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli bydgoscy policjanci, którzy pełnili służbę w Toruniu. W ich ręce wpadło dwóch mężczyzn, a jeden z nich był dodatkowo poszukiwany przez malborską prokuraturę.

Do akcji zatrzymania mężczyzn doszło w minioną środę (24 czerwca). – Policjanci z Oddziałów Prewencji Policji w Bydgoszczy pełniący służbę w Toruniu, przy ul. Świętopełka zauważyli volkswagena passata, którego zatrzymali do kontroli drogowej – opisuje rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Toruniu podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Podczas rutynowej kontroli, policjanci w pojeździe znaleźli fragment zwiniętej bibuły z zielonym suszem. – Wstępne policyjne testy wykazały, że to marihuana – dodaje Dąbrowska. Ale prawdziwy łup, kryminalni znaleźli w bagażniku samochodu. Tam znajdowały się worki foliowe, w których było kilkadziesiąt dużych woreczków strunowych z zapakowanym brązowym suszem. – Łącznie było ich 58 sztuk – wylicza podinsp. Dąbrowska i dodaje, że wszystkie woreczki wypełnione były krajanką tytoniową.

W sumie okazało się, że przewożono ponad 50 kilogramów krajanki tytoniowej, a śledczy oszacowali straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku na kwotę blisko 50 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali zarówno 26-latka, jak i 58-letniego pasażera auta. Jak informują śledczy, ten drugi mężczyzna był poszukiwany przez śledczych z Prokuratury Rejonowej w Malborku.

Mężczyźni podczas przesłuchania usłyszeli zarzuty posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy, a 26-latkowi przedstawiono również zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Bydgoscy policjanci w akcji w Toruniu. Efekt? Dwóch zatrzymanych i zabezpieczone 50 kg krajanki tytoniowej w volkswagenie passacie [ZDJĘCIA, WIDEO]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments