Bydgoszcz
23C
Słonecznie
67% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 24 • L 20
29C
Pon
22C
Wt
25C
Sr
24C
Czw
16C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBydgoscy policjanci wracają do znakowania rowerów. Sprawdź, kiedy możesz to zrobić [HARMONOGRAM]
22.05.2021 | 08:52

Bydgoscy policjanci wracają do znakowania rowerów. Sprawdź, kiedy możesz to zrobić [HARMONOGRAM]

Na zdjęciu: Bydgoscy policjanci wracają do znakowania rowerów.

Fot. Szymon Makowski

Bydgoscy policjanci wracają do znakowania rowerów. Każdy, kto chce zabezpieczyć swój jednoślad przed ewentualną kradzieżą może się zgłosić w wyznaczonych terminach do najbliższej jednostki policji i oznakować swój rower.

„Oznakuj rower, poznaj swojego dzielnicowego” to program prewencyjny realizowany przez Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy. Został stworzony z myślą o miłośnikach jednośladów, a dokładnie o zabezpieczeniu roweru przed ewentualną kradzieżą. Polega on na tym, że na ramie roweru grawerowany jest numer identyfikacyjny.

Dane te rejestrowane są w systemie informatycznym. Każdy właściciel otrzymuje stosowny dokument, w którym zawarte są jego dane oraz numer naniesiony na ramę. Pozwala to trakcie ewentualnej kontroli sprawdzić, czy osoba korzystająca z jednośladu jest jego faktycznym właścicielem czy też przypadkowym. Natomiast złodziejowi zdecydowanie trudniej będzie sprzedać taki rower, który oznakowany jest w ten sposób – informuje policja. I przypomina, że do oznakowania roweru wymagane są następujące dokumenty: karta gwarancyjna, paragon zakupu albo faktura i dokument tożsamości (w wypadku osoby pełnoletniej).

Harmonogram znakowania rowerów w Bydgoszczy i powiecie bydgoskim można znaleźć TUTAJ.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści