Bydgoszcz
18C
Opady
59% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 18 • L 16
17C
Czw
13C
Pt
8C
Sob
11C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBydgoscy policjanci zabezpieczyli nielegalny towar
10.03.2022 | 09:20

Bydgoscy policjanci zabezpieczyli nielegalny towar

Na zdjęciu: Policjanci zabezpieczyli kilka tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, kilkadziesiąt butelek ze spirytusem oraz worki z krajanką tytoniową.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępnością Gospodarczą bydgoskiej komendy zatrzymali mieszkańca Inowrocławia, który przewoził i przechowywał kilka tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, kilkadziesiąt butelek ze spirytusem oraz worki z krajanką tytoniową. Uszczuplenie skarbu państwa oszacowano na ponad 140 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty z kodeksu karno-skarbowego.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że jeden z mieszkańców Inowrocławia może posiadać nielegalny towar. – Z ich wiedzy wynikało, że na terenie miasta przechowuje papierosy oraz krajankę tytoniową pochodzącą z przemytu. Policjanci wytypowali podejrzewanego i jego dokładny adres zamieszkania – relacjonuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

We wtorek (8 marca) bydgoscy funkcjonariusze przystąpili do realizacji i pojechali do Inowrocławia. Na ulicy Kusocińskiego namierzyli podejrzewanego, gdy przemieszczał się pojazdem marki Peugeot Partner. – Policjanci zatrzymali go do kontroli. W trakcie sprawdzania okazało się, że w pojeździe przewozi 210 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. 50-latek został zatrzymany – dodaje Słomski.

Rusza budowa rond na drodze krajowej w Strzelnie. Będą zmiany w organizacji ruchu

Następnie funkcjonariusze pojechali pod adres, gdzie zatrzymany mógłby przechowywać nielegalny towar. Po przeszukaniu okazało się, że znajdowało się tam 4551 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, ponad 43 kg krajanki tytoniowej oraz 38 sztuk butelek ze spirytusem o orientacyjnej pojemności około 1 litra każda. – To jednak nie koniec. Bydgoscy funkcjonariusze przeszukali należący do 50-latka garaż, w którym znaleźli kolejne ilości nielegalnego towaru. Dokładnie 530 paczek nielegalnych papierosów, cztery butelki spirytusu oraz niewielką ilość krajanki tytoniowej – zaznaczył Słomski.

Łącznie policjanci do sprawy zabezpieczyli 5291 paczek papierosów, blisko 45 kg krajanki tytoniowej oraz 42 butelki spirytusu. Straty skarbu państwa oszacowano na ponad 140 tysięcy złotych. 50-latek został doprowadzony do bydgoskiego aresztu policyjnego. – Bydgoscy policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Dodatkowo funkcjonariusze, w toku prowadzonego postępowania, tymczasowo zajęli jego mienie ruchome w postaci samochodu o wartości 50 tysięcy złotych. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje już sąd – kończy komisarz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments