Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoscy policjanci zabezpieczyli „podróbki” o wartości ponad 600 tysięcy złotych

Dodano: 15.12.2022 | 09:58

Na zdjęciu: 28-latek trzymał w mieszkaniu 2220 sztuk podrabianej odzieży.

Fot. KWP Bydgoszcz

Ponad 2200 sztuk podrobionej odzieży, torebek, perfum, portfeli i pasków zabezpieczyli policjanci z bydgoskiej komendy zwalczający przestępczość gospodarczą. „Podróbki” znanych marek oferował do sprzedaży na portalach internetowych mieszkaniec powiatu bydgoskiego. Straty pokrzywdzonych podmiotów sięgają ponad 600 tysięcy złotych. 

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że 28-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego, za pośrednictwem sieci internetowej, wprowadza do obiegu odzież i inne przedmioty z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm.

By to sprawdzić pojechali do jego miejsca zamieszkania. Na potwierdzenie swoich podejrzeń nie musieli długo czekać. Przeprowadzone przeszukanie pomieszczeń domu oraz garażu zobrazowało skalę nielegalnego procederu – opisuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego bydgoskiej policji.


SPRAWDŹ TAKŻE: W Bydgoszczy powstał jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie


Jak się okazało, mężczyzna na internetowych portalach sprzedażowych oferował różnego rodzaju odzież (bluzy, bluzki, czapki, spodnie, bieliznę, kurtki, koszulki), a także perfumy, torebki, plecaki czy portfele. Wszystkie przedmioty opatrzone były podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Łącznie policjanci zabezpieczyli 2220 sztuk nielegalnego towaru. Straty na szkodę pokrzywdzonych firm zostały wstępnie oszacowane na kwotę ponad 600 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli „podróbki” i przedstawili 28-latkowi zarzuty złamania przepisów ustawy o ochronie prawa własności przemysłowej. Za sprzedaż nielegalnych towarów grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a jeżeli jest to stałe źródło dochodu – nawet do 5 lat więzienia.

To jednak nie jedyny aspekt tej sprawy. – Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny policjanci ujawnili biały proszek i susz roślinny. Przeprowadzone badanie narkotesterem potwierdziło, że to ponad 12 gramów amfetaminy oraz 7 marihuany. Ponadto w momencie przybycia policjantów u 28-latka przebywał jego kolega z Gdańska, przy którym również funkcjonariusze znaleźli kilkanaście gramów marihuany – dodaje kom. Kowalska. Każdy z mężczyzn odpowie za posiadanie zabronionych substancji.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy przewoźnik na bydgoskim lotnisku

0 0 votes
Article Rating
Bydgoscy policjanci zabezpieczyli „podróbki” o wartości ponad 600 tysięcy złotych
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments