Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoscy policjanci zatrzymali członków grupy przestępczej. Zajmowali się kradzieżą aut na terenie Niemiec

Dodano: 19.01.2022 | 09:39

Na zdjęciu: Do zatrzymań obu mieszkańców województwa pomorskiego doszło w ubiegłym tygodniu.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej z Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zatrzymali dwóch członków zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej kradzieży samochodów na terenie Niemiec. Funkcjonariusze ustalili, że auta następnie trafiały do Polski, gdzie rozbierane były na części.

Sprawą kradzieży aut na terenie Niemiec zajmowała się Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy. – W ramach toczącego się postępowania, w obliczu dowodów zgromadzonych przez śledczych, prokurator nadzorująca to śledztwo wystawiła nakaz zatrzymania dwóch mężczyzn: 39-letniego mieszkańca Kwidzyna oraz 40-letniego mieszkańca Pruszcza Gdańskiego – informuje mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik KWP w Bydgoszczy.

Do zatrzymań obu mieszkańców województwa pomorskiego doszło w ubiegłym tygodniu. Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy czekali na nich w okolicach ich miejsc zamieszkania. Mężczyźni zostali szybko i sprawnie zatrzymani, a następnie dowiezieni do Bydgoszczy. 39 i 40-latek usłyszeli prokuratorskie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej kradzieży samochodów, głównie na terenie Niemiec.

Jak wylicza mł. insp. Chlebicz, mężczyźni w czerwcu 2019 roku ukradli przynajmniej cztery samochody. W miejscowości Redha-Wiedenbruk przywłaszczyli audi Q7 o wartości 30 tys. euro, a także volkswagena o wartości 60 tys. euro. Natomiast z salonu samochodowego w miejscowości Leer położonej w dolnej Saksonii ukradli volkswagena T6 California o wartości 54 tys. Euro oraz volkswagena T6 Multivan o wartości 50 tys. euro.

Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli „zagłuszarki” sygnału GPS, urządzenia służące do kodowania kluczyków, poszukiwane niemieckie tablice rejestracyjne, kluczyki od różnych pojazdów oraz pieniądze mogące pochodzić z przestępstwa. Ponadto, w chwili zatrzymania 39-letni mieszkaniec Kwidzyna prowadził samochód pod wpływem 0,4 promila alkoholu – i to wbrew wcześniej orzeczonemu zakazowi sądowemu – przekazuje rzecznik KWP w Bydgoszczy.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zdecydował, że mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. – Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają, kto mógł współpracować z aresztowanymi oraz czy dokonali oni innych kradzieży samochodów – dodaje mł. insp. Chlebicz.

0 0 votes
Article Rating
Bydgoscy policjanci zatrzymali członków grupy przestępczej. Zajmowali się kradzieżą aut na terenie Niemiec
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
1 rok temu

Inni ich szybko zastąpią. Prawo rynku jest zapotrzebowanie na części to trzeba się o nie postarać.