Bydgoscy siatkarze nie zwalniają zwycięskiego tempa. Mają szansę na pierwsze miejsce po fazie zasadniczej

Dodano: 28.03.2021 | 15:59
Jan Galabov

W Tauron I Lidze Siatkarzy rozegrano dwudziestą dziewiątą - przedostatnią kolejkę sezonu zasadniczego.

Na zdjęciu: Jan Galabov był najskuteczniejszym zawodnikiem BKS Visły w meczu z Mickiewiczem Kluczbork. Czech zdobył 16 punktów i uzyskał 67% skuteczności w ataku.

Starcie z LUK Politechniką Lublin w ostatniej kolejce zadecyduje, czy siatkarze BKS Visły przystąpią do fazy ćwierćfinałowej Tauron I Ligi z pierwszego miejsca.

69 – tyle minut potrzebował zespół Marcina Ogonowskiego do tego, by w ostatnim meczu sezonu zasadniczego we własnej hali pokonać Mickiewicza Kluczbork i zrewanżować się drużynie z Opolszczyzny za niespodziewaną porażkę 2:3 z meczu na jej parkiecie.

Bydgoszczanie grali w najsilniejszym składzie i w każdym z trzech setów błyskawicznie wypracowywali sobie na tyle dużą przewagę, że potem już spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Aż sześć punktów, BKS Visła zdobył zagrywką (przy zaledwie jednym rywala).

Pewnym jest, że o losach pierwszego miejsca w tabeli zadecyduje w czwartek (1 kwietnia) bezpośredni mecz BKS Visły z LUK Politechniką Lublin (Hala w Lublinie, początek o 20:30). Obie drużyny dzieli w niej różnica zaledwie jednego punktu (lublinianie mają ich 71, bydgoszczanie 70). Zespół z Lublina w tej serii gier również w trzech setach pokonał na wyjeździe Polski Cukier Avię Świdnik.

TAURON I LIGA SIATKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 29 KOLEJKA – 27.03.2021 R.
BKS VISŁA BYDGOSZCZ – MICKIEWICZ KLUCZBORK 3:0 (25:18, 25:21, 25:19)

BKS VISŁA: Masny, Łaba 8, Gałązka 8, Strzeżek 12, Galabov 16, Marcyniak 11 oraz Bonisławski (libero).

MICKIEWICZ: Sternik 2, Biegun 4, Toma 7, Szmajduch, Bułkowski 8, Lewandowski 4 oraz Jaskuła (libero), Łysiak (libero), Szablewski, Frankowski 3, Durski, Mucha 1, Owczarz.

Sędziowali: Dariusz Chadyniak, Natalia Noga.
Komisarz Tauron Ligi: Bogusław Pachniewicz.
Kwalifikator Tauron Ligi: Ryszard Adamczyk.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.
MVP meczu: Jan Galabov (BKS Visła Bydgoszcz).