100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 8 • L 6
7C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoscy siatkarze przegrali na zakończenie fazy zasadniczej w Lublinie. Poznali rywala w ćwierćfinale
01.04.2021 | 20:08

W Tauron I Lidze Siatkarzy rozegrano trzydziestą - ostatnią kolejkę sezonu zasadniczego.

Na zdjęciu: Bydgoscy siatkarze przegrali ostatni mecz fazy zasadniczej w Lublinie.

Siatkarze BKS Visły Bydgoszcz w bardzo słabym stylu zakończyli fazę zasadniczą Tauron I Ligi. Zespół Marcina Ogonowskiego w ostatniej kolejce pierwszej części sezonu przegrali na wyjeździe z LUK Politechniką Lublin.

To miał być mocny akcent na zakończenie fazy zasadniczej Tauron I Ligi. W końcu w ostatniej kolejce zmierzyły się ze sobą lider tabeli i wicelider, a drużyny z Lublina i Bydgoszczy dzieliła różnica tylko jednego punktu, co zwiastowało spore emocje.

Jednak pojedynek był zaskakująco jednostronny – to gospodarze dominowali od samego początku i w 79 minut odnieśli zwycięstwo w trzech setach, w których bydgoski zespół był w stanie ugrać tylko 16, 15 i 20 punktów. Tym samym, BKS Visła zakończył fazę zasadniczą na drugim miejscu w tabeli z bilansem 25 wygranych i 3 porażek.

W przyszłym tygodniu rozpoczyna się rywalizacja w ćwierćfinale. Bydgoski zespół zmierzy się w nim z siódmym KPS-em Siedlce. Pierwszy mecz już w czwartek (8 kwietnia) w Immobile Łuczniczce. Początek o 17:00, rywalizacja toczy się do dwóch wygranych pojedynków. Drugi mecz 10.04. w Siedlcach (17:00), ew. trzeci 15.04. w Bydgoszczy (17:00 – wszystkie mecze bez udziału publiczności).

TAURON I LIGA SIATKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 30 KOLEJKA – 1.04.2021 R.
LUK POLITECHNIKA LUBLIN – BKS VISŁA BYDGOSZCZ 3:0 (25:16, 25:15, 25:20)

LUK POLITECHNIKA: Pająk 3, Mehić 11, Stajer 12, Romać 11, Rusin 9, Sobala 7 oraz Majstorović (libero), Cabaj (libero), Durski, Ziobrowski 1.

BKS VISŁA: Masny, Galabov 5, Marcyniak 5, Strzeżek 4, Łaba 7, Gałązka 8 oraz Bonisławski (libero), Kosiba 2, Lipiński, Karpinskii 3.

Sędziowali: Marcin Lew, Leszek Kapłon.
Komisarz Tauron Ligi: Paweł Kuciński.
Kwalifikator Tauron Ligi: Wojciech Kasprzyk.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.
MVP meczu: Grzegorz Pająk (LUK Politechnika Lublin).