Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoscy siatkarze tuż przed startem przygotowań do sezonu. Skompletowano sztab szkoleniowy

Dodano: 23.07.2022 | 08:07

Na zdjęciu: Po zawodniczej karierze, Michal Masny teraz będzie trenerem siatkarzy BKS Visły ProLine Bydgoszcz.

Fot. Archiwum

Pierwszego sierpnia siatkarze BKS Visły ProLine Bydgoszcz rozpoczną przygotowania do nowego sezonu Tauron I Ligi. Bydgoski klub poinformował o skompletowaniu składu – zarówno kadry zawodniczej, jak i sztabu szkoleniowego.

To będzie trzeci sezon, jaki bydgoski klub spędzi na zapleczu PlusLigi. Dwa poprzednie, drużyna ukończyła na trzecim miejscu, przegrywając rywalizację o awans do elity w półfinałach z BBTS-em Bielsko-Biała, który w minionym sezonie wywalczył awans po finałowej wygranej z MKS-em Będzin.

W bydgoskim zespole doszło do sporych zmian kadrowych. Choć udało się zatrzymać najskuteczniejszego gracza ligi w minionym sezonie, atakującego Damiana Wierzbickiego, to już czeski przyjmujący Jan Galabov, który także był jednym z wyróżniających się zawodników ligi, zdecydował się na transfer do francuskiej Ligue 1. Istotniejsza zmiana nastąpiła na ławce trenerskiej. Marcina Ogonowskiego zastąpił Michal Masny, który po ostatnim meczu poprzedniego sezonu z Polskim Cukrem Avią Świdnik (3:0) zdecydował się zakończyć sportową karierę. Klub ogłosił też nazwiska współpracowników Masnego w sztabie szkoleniowym na sezon 2022/2023. I tak, w Bydgoszczy nadal pracować będzie Adrian Pasierb, który będzie asystentem Słowaka i zarazem statystykiem. Wzorem poprzednich lat, za przygotowanie fizyczne zawodników odpowiadać będzie Tomasz Stasiak, fizjoterapeutą drużyny będzie Bartosz Serszeń, a menedżerem – Zuzanna Zacniewska.

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, przygotowania do sezonu 2022/2023 Tauron I Ligi, zespół rozpocznie w poniedziałek 1 sierpnia. Jednocześnie drużyna w ich ramach weźmie udział w dwóch towarzyskich turniejach. Jeden z nich odbędzie się w Immobile Łuczniczce (25/26 sierpnia). Do Bydgoszczy przyjadą Gwardia Wrocław, Mickiewicz Kluczbork i niemiecki Netzhoppers, zaś tydzień później BKS Visła ProLine uda się na turniej do Wrześni, gdzie oprócz miejscowego Krispolu zagrają także wspomniany już zespół z Kluczborka, a także Chrobry Głogów.

Włodarze Polskiej Ligi Siatkówki w dalszym ciągu nie opublikowały szczegółowego terminarza rozgrywek. Najprawdopodobniej do ligi może dołączyć jedna drużyna z Ukrainy, ale nie zostało to jeszcze przesądzone.

BKS VISŁA PROLINE BYDGOSZCZ – SEZON 2022/2023

Kadra zawodnicza
Rozgrywający: Max Elgert (Kanada), Michał Szczechowicz.
Atakujący: Damian Wierzbicki, Paweł Cieślik.
Środkowi: Wojciech Kaźmierczak, Emil Narkowicz, Damian Radziwon.
Przyjmujący: Kamil Gutkowski, Maciej Krysiak, Piotr Śliwka, Antoni Kwasigroch.
Libero: Tomasz Bonisławski, Filip Jędruszczak.

Sztab szkoleniowy
Trener: Michal Masny.
II trener, statystyk: Adrian Pasierb.
Trener przygotowania fizycznego: Tomasz Stasiak.
Fizjoterapeuta: Bartosz Serszeń.
Menedżer: Zuzanna Zacniewska.

Podsumowanie transferów
Pozyskani: Elgert (Golden Bears Volleyball/Kanada), Śliwka (SMS PZPS Spała), Krysiak (Olimpia Sulęcin), Szczechowicz (ZAKSA Strzelce Opolskie).
Ubyli: trener Marcin Ogonowski (bez klubu), Łukasz Sternik (Anioły Toruń), Igor Yudin (Lewski Sofia/Bułgaria), Jan Galabov (Chaumont Volley 52/Francja), Łukasz Owczarz (Olimpia Sulęcin), Mariusz Marcyniak, Mateusz Kowalski (obaj Arka Tempo Chełm).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments