86% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 6 • L 3
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoscy siatkarze z kolejną wygraną. BKS Visła pokonała ZAKSĘ Strzelce Opolskie [ZDJĘCIA]
7-11-2020_siatkówka_Tauron I Liga_BKS Visła Bydgoszcz - ZAKSA Strzelce Opolskie - SF (14) - Filip Grygiel, Patryk Strzeżek, Janusz Gałązka
07.11.2020 | 22:12

W Tauron I Lidze Siatkarzy rozegrano ósmą kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: Bydgoscy siatkarze w sobotnim meczu zdobyli siedem punktów blokiem.

66 minut – tyle czasu potrzebowali siatkarze BKS Visły do odniesienia kolejnego zwycięstwa w rozgrywkach Tauron I Ligi. Bydgoski zespół pokonał we własnej hali ZAKSĘ Strzelce Opolskie.

Zespół z Bydgoszczy rozpoczyna serię spotkań w lidze. Po pewnej wygranej 3:0 (25:21, 25:18, 25:20) w meczu Pucharu Polski z II-ligowym Tubądzin MOSiR Volley Sieradz, drużyna Marcina Ogonowskiego teraz skupia się na rywalizacji w lidze, tym bardziej, że przed bydgoszczanami dwa zaległe mecze.

Sobotni mecz z ZAKSĄ Strzelce Opolskie należał do gospodarzy, którzy w każdym z trzech setów szybko wypracowywali sobie przewagę, a następnie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Rywali do walki próbował poderwać zwłaszcza Filip Grygiel. Młody atakujący w pierwszym secie skończył aż dziewięć z jedenastu ataków (82% skuteczności), jednak im dalej w mecz, tym jego skuteczność była już dużo niższa.

Bliscy nawiązania walki z bydgoszczanami rywale byli w drugim secie, gdzie po kilku niezłych zagrywkach środkowego Dominika Kramczyńskiego, przewaga BKS Visły stopniała do dwóch punktów (13:11). Potem jednak gospodarze znów odskoczyli i ostatecznie wygrali z rywalami w setach do 21, 18 i 12.

To było piąte ligowe spotkanie bydgoskiej drużyny w Tauron I Lidze i piąta wygrana. ZAKSA pozostaje z trzema zwycięstwami na koncie. Przed drużyną Marcina Ogonowskiego teraz w najbliższy wtorek (10 listopada) w Immobile Łuczniczce zaległy mecz z 4 kolejki przeciwko BBTS-owi Bielsko-Biała (20:30), później wyjazdowy mecz z AZS AGH Kraków (14.11., 17:00) oraz starcia we własnej hali z Exact Systems Norwidem Częstochowa (21.11., 17:00), eWinner Gwardią Wrocław (24.11., 18:00) oraz wyjazdowe z KPS Siedlce (28.11., 17:00).

TAURON I LIGA SIATKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 8 KOLEJKA – 7.11.2020 R.
BKS VISŁA BYDGOSZCZ – ZAKSA STRZELCE OPOLSKIE 3:0 (25:21, 25:18, 25:12)

BKS VISŁA: Masny 1, Galabov 14, Marcyniak 8, Strzeżek 10, Łaba 12, Gałązka 7 oraz Bonisławski (libero), Kosiba 1.

ZAKSA: Szczechowicz 1, Klęk 5, Kramczyński 4, Grygiel 14, Wójtowicz 5, Kosian 3 oraz Pilichowski (libero), Pogłodziński (libero), Kaciczak 1, Biesek, Wóz 2.

Sędziowali: Sławomir Jażdżewski, Jarosław Minczewski.
Komisarz Tauron Ligi: Witold Murczkiewicz.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.
MVP meczu: Mariusz Marcyniak (BKS Visła Bydgoszcz).