Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H 0 • L 0
7C
Nd
8C
Pon
8C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaBydgoscy uczniowie będą budować roboty
DSC_0818
14.10.2017 | 22:40

Bydgoscy uczniowie będą budować roboty

Na zdjęciu: Uczniowie zostali nagrodzeni stypendiami

Fot. ST

W piątek w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 odbyło się ślubowanie uczniów klas 1. Uroczystość była także okazją do podpisania umowy szkoły z firmą IQor.

iQor Global Services w 4 oddziałach firmy w Polsce zatrudnia blisko 1500 osób, a w globalnej strukturze pracuje ponad 45 000 pracowników w 66 lokalizacjach w 18 krajach. Od dwóch lat firma prowadzi klasę patronacką w bydgoskim Elektroniku – ZSE iQor Class. Teraz, zgodnie z podpisaną w piątek umową, uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 będą budować roboty.

Zajęcia ZSM iQor Robotics aQademy odbywają się w iQorze, gdzie pod okiem specjalistów w swoich dziedzinach młodzież buduje roboty. Obejmują warsztaty z mechaniki, obróbki materiałów, drukowania w 3D, lutowania komponentów elektronicznych i programowania układów sterowania. Firma udostępnia sale treningowe, trenerów, sprzęt niezbędny do nauki, a także sponsoruje podzespoły do budowy robotów. W czerwcu 2018 planowane są otwarte zawodowy robotów z nagrodami.

Firma w ramach Drużyny iQora realizuje blisko 400 staży i praktyk rocznie.W piątek stypendiami zostali nagrodzeni dwaj uczniowie Mechanika – Piotr Szpojda i Dominik Żeliński.


Powiązane treści