Bydgoszcz
2C
Słonecznie
73% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 4 • L 0
10C
Nd
12C
Pon
14C
Wt
15C
Sr
13C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBydgoscy „wodniacy” ujawnili nielegalny połów ryb
Policja wodna
21.05.2018 | 18:28

Bydgoscy „wodniacy” ujawnili nielegalny połów ryb

Na zdjęciu: Policja wodna.

Fot. Policja.

Każdego roku okresie od 15 marca do 31 maja obowiązuje zakaz połowu ryb na rzece Brdzie. 40-letniego bydgoszczanina, na ignorowaniu okresu ochronnego dla ryb przyłapali policyjni „wodniacy”, którzy pełnili w tym czasie służbę łodziami motorowymi na rzece.

Zakaz swoim rozporządzeniem wprowadził wojewoda kujawsko-pomorski, więc bydgoscy „wodniacy” stanowczo reagują na wszelkie wykroczenia i przestępstwa popełniane w oparciu o ten przepis.

W miniony piątek (18.05.18) asp. szt. Jarosław Wojnowski oraz st. post. Miłosz Bernatajtys z Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych bydgoskiej komendy pełnili służbę patrolując łodzią motorową Brdę. Na odcinku między mostem kolejowym na trasie Bydgoszcz- Nowa Wieś Wielka a jazem walcowym, zauważyli mężczyznę, który na wysokości ul. Toruńskiej w Bydgoszczy dokonywał amatorskiego połowu ryb wbrew obowiązującym przepisom.

40-letni bydgoszczanin został wylegitymowany oraz poinformowany o popełnieniu przestępstwa z uwagi na okres ochronny dla ryb. Wędkarz otrzymał wezwanie do stawiennictwa w komisariacie na Wyżynach, gdzie usłyszy zarzut dotyczący nielegalnego połowu ryb.

Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Powiązane treści