Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoscy „wodniacy” uratowali sternika żaglówki [WIDEO]

Dodano: 30.04.2024 | 06:50

Na zdjęciu: Policyjni „wodniacy" pomogli sternikowi żaglówki uczestniczącej w regatach na Zalewie Koronowskim.

Fot. KMP Bydgoszcz

Policyjni „wodniacy” pomogli sternikowi żaglówki uczestniczącej w regatach na Zalewie Koronowskim. Niewłaściwy manewr i do tego podmuch wiatru spowodowały, że łódź się wywróciła. Na szczęście zauważyli to policyjni „wodniacy”, którzy pomogli mu ją postawić i bezpiecznie dopłynąć do brzegu.

W miniony weekend (27-28.04.2024) policjanci z ogniwa wodnego bydgoskiej komendy miejskiej wraz z załogą WOPR oraz OSP Gościeradz dbali o bezpieczeństwo podczas IV Regat o Puchar Bydgoskiego Klubu Żeglarskiego w klasie Finn w ramach Pucharu Polski. Zawody odbywały się na Zalewie Koronowskim.

W niedzielę, 29 kwietnia około południa policjanci musieli dokonać interwencji. – Sternik jednej z łodzi wykonał niewłaściwy manewr, po czym nie zdążył zareagować i właściwie zbalansować łodzi, gdy pojawiły się silne podmuchy wiatru. Efektem tego było wywrócenie się jednostki pływającej. Policjanci, sierżant sztabowy Mateusz Maszudziński oraz starszy posterunkowy Jakub Milewski, natychmiast podpłynęli, podjęli załoganta i pomogli postawić łódź. Po zakończeniu działań mężczyzna mógł kontynuować żeglugę, by bezpiecznie dotrzeć do brzegu – poinformowała kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego bydgoskiej komendy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Roman
Roman
2 miesięcy temu

A po co przeszkadzali? Sternik sam powinien sobie bez problemu postawić łódź. Co prawda sam się ścigałem 20 lat temu, może od tego czasu coś się zmieniło, choć wątpię.