Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 6 • L 4
6C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
7C
Wt
5C
Sr
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaBydgoska filharmonia zakupi nowe instrumenty i wyposażenie. Za pieniądze od marszałka
Filharmonia Pomorska_czerwiec_SG (5)
07.06.2018 | 12:28

Bydgoska filharmonia zakupi nowe instrumenty i wyposażenie. Za pieniądze od marszałka

Bydgoska placówka otrzyma 15 milionów złotych.

Na zdjęciu: Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy.

Fot. SG

Filharmonia Pomorska zakupi nowe instrumenty muzyczne oraz sprzęt niezbędny do prowadzenia swojej działalności. Jej budynek zostanie też wyposażony w udogodnienia dla niepełnosprawnych.

Inwestycja w jednej z najbardziej znanych instytucji kultury w Bydgoszczy będzie możliwa dzięki dofinansowaniu z programu unijnego Infrastruktura i Środowisko oraz dotacji z budżetu województwa. Łączna kwota, jaką otrzyma filharmonia, to 15,4 miliona złotych, z czego 10,6 stanowi dofinansowanie z UE.

Budynek zostanie wyposażony w udogodnienia dla niepełnosprawnych, takie jak m. in. winda umożliwiająca dotarcie do sali koncertowej. Filharmonia pozyska też ponad 1600 sztuk różnych przedmiotów – w tym 82 instrumenty muzyczne, takie jak fortepiany koncertowe, pianina, wiolonczele, kontrabasy, flety, fagoty, klarnety, klawesyn i inne instrumenty dęte oraz perkusyjne.

Inwestycja obejmie też modernizacji wyposażenia estradowego placówki. Wymienione zostaną krzesła, pulpity, wózki, transportery, a także sprzęt oświetleniowy i nagłośnieniowy. Celem planowanych inwestycji jest podniesienie poziomu regionalnej infrastruktury kultury, a tym samym – zwiększenie udziału społeczeństwa w kulturze, zwłaszcza osób niepełnosprawnych i wykluczonych.


Powiązane treści