[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoska firma obecna na igrzyskach w Rio. Co wyprodukowała?

Dodano: 16.08.2016 | 13:28

Miasto nad Brdą reprezentują w Brazylii nie tylko sportowcy.

Na zdjęciu: Sygnalizatory dla trenerów oraz sędziów stolikowych firmy Darpol są wykorzystywane podczas meczów PlusLigi.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Firma Darpol istnieje na rynku od ponad ćwierćwiecza i – jak wynika z mapy załączonej na jej stronie internetowej – dotarła w tym czasie na wszystkie stale zamieszkałe kontynenty na świecie. Aktualnie obecna jest w Ameryce Południowej, gdzie jeden z jej produktów pomaga rozgrywać olimpijski turniej, w którym Polacy nadal mają szansę nawet na złoty medal.

W tym wypadku mowa o „eksportowej” siatkówce w odmianie halowej. Biało-czerwoni, aktualni mistrzowie świata, w środę wieczorem polskiego czasu zmierzą się z Amerykanami w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Trener Polaków Stephane Antiga będzie miał pod ręką produkt bydgoskiej firmy, który pozwoli mu na bieżąco reagować na boiskowe wydarzenia – dokonywać zmian czy sygnalizować potrzebę przerwy dla swojego zespołu.

Mowa o specjalnym zestawie sygnalizacyjnym, którymi dysponują zarówno szkoleniowcy rywalizujących ekip, jak i sędziowie. To tak zwany zestaw olimpijski, który obecny jest również na stoliku, tuż przy miejscu przeznaczonym dla sekretarza zawodów. – Sygnalizatory produkujemy już od wielu lat. Są obecne zarówno na rozgrywkach krajowych, chociażby w PlusLidze, czy też międzynarodowych. Wykorzystywane były chociażby na siatkarskich mistrzostwach świata – wylicza Aleksandra Jasińska-Kloska, współwłaściciel firmy Darpol.

Co ciekawe, pobyt w Brazylii, nie jest „debiutem” olimpijskim firmy z ulicy Rynkowskiej. – Nasze zestawy były już obecne podczas igrzysk w Londynie. Zdały egzamin, są bezprzewodowe, więc gwarantują zawodnikom bezpieczeństwo. Dlatego też organizatorzy igrzysk w Rio zgłosili się do nas po trzy takie zestawy – podkreśla Jasińska-Kloska. W ubiegłym roku sygnalizatory służyły również podczas igrzysk panamerykańskich w Toronto.

Więcej artykułów o bydgoskich sportowcach i akcentach w Rio de Janeiro można znaleźć [TUTAJ].