Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 5 • L 3
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoska firma Oponeo.pl podbija świat
oponeo_art
16.05.2016 | 13:45

Bydgoska firma Oponeo.pl podbija świat

Nowa witryna internetowa, nowe rynki i nowe produkty - tak zamierza rozwijać się Oponeo.pl.

Na zdjęciu: Siedziba firmy Oponeo.pl.

Fot. mat. prasowe

Francja, Wielka Brytania, USA, Niemcy i Turcja – to tylko niektóre spośród 13 krajów, w których można kupić opony za pośrednictwem bydgoskiego przedsiębiorstwa. Na tym ambicje Oponeo.pl się nie kończą. Firma wchodzi na kolejne rynki, a w planach ma także sprzedaż rowerów i akcesoriów turystycznych.

Na początku marca uruchomiona została nowa odsłona Oponeo.pl, największego sklepu z oponami online w Polsce. Poza nowoczesnym wyglądem strony, zadbano również o użyteczność, łatwiejsze poruszanie się po serwisie oraz lepszą obsługę na urządzeniach mobilnych.

Bydgoska firma, której historia sięga 1999 roku, dziennie wysyła ze swojego centrum logistycznego nawet 15 tysięcy opon. Oprócz rynku polskiego, Oponeo.pl działa w kilkunastu innych krajach, w tym w dwóch stanach USA – Kalifornii oraz Nevadzie. Rynek ten jest bardzo perspektywiczny dla biznesu e-commerce głównie ze względu na fakt, że Stany Zjednoczone zajmują drugie na świecie miejsce pod względem liczby klientów online w stosunku do liczby mieszkańców. Rokrocznie wzrasta też tam liczba opon sprzedawanych przez internet.

Oponeo nie rezygnuje przy tym z rozwoju na europejskich rynkach. Oprócz USA firma prowadzi sprzedaż w takich państwach, jak: Austria, Niemcy, Turcja, Hiszpania, Wielka Brytania, Włochy, Belgia, Francja, Holandia, Irlandia, Słowacja i Czechy. Trwają również prace związane z uruchomieniem sklepu internetowego w Szwajcarii.

Oponeo.pl – doświadczony gracz w sektorze e-commerce

W kwietniu bieżącego roku Oponeo.pl wraz z CCR SPORT Sp. z o.o. powołało do życia firmę Dadelo Sp. z o.o., która będzie zajmowała się sprzedażą detaliczną rowerów, akcesoriów rowerowych oraz innych akcesoriów turystycznych. Dzięki doświadczeniu Oponeo.pl w zakresie e-commerce przygotowana zostanie intuicyjna i użyteczna strona internetowa dla nowego serwisu. Plany zakładają działalność na tych samych rynkach, na których działa już firma, a także stworzenie własnej marki sprzedawanych produktów.

Należy wspomnieć, że Oponeo.pl jest nie tylko polskim liderem sprzedaży opon przez internet, ale także jednym z większych pracodawców w Bydgoszczy. W związku z dużą dynamiką rozwoju przedsiębiorstwo planuje rozbudowę siedziby firmy na bydgoskich Glinkach.


Podobne wpisy

Powiązane treści