Bydgoszcz
21C
Słonecznie
35% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 21 • L 21
21C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
15C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesBydgoska firma transportowa szykuje przeprowadzkę do parku przemysłowego. Rozpoczyna budowę nowej siedziby
HR Polska
21.03.2021 | 10:07

Bydgoska firma transportowa szykuje przeprowadzkę do parku przemysłowego. Rozpoczyna budowę nowej siedziby

Na zdjęciu: Spółka HR Polska planuje przeprowadzkę do parku przemysłowego, gdzie powstanie nowa siedziba firmy.

Fot. UM Bydgoszczy / mat. prasowe

Istniejąca od blisko dwudziestu lat spółka transportowa HR Polska zmienia swoją siedzibę. Właśnie otrzymała pozwolenie na budowę hali na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Nowa siedziba firmy powstanie przy ulicy Frankego, w sąsiedztwie budynków takich firm jak Holkap czy SPX Flow. W pierwszej połowie mijającego tygodnia HR Polska otrzymała od Wydziału Administracji Budowlanej pozwolenie na budowę. Na blisko hektarowej działce ma stanąć budynek biurowy oraz magazyn, plac postojowy i punkt przeładunkowy dla transportów wykonywanych „dla klientów z całej Unii Europejskiej”.

Budowa nowej siedziby to kolejny etap rozwoju firmy, która powstała w 2002 roku. Od tamtej pory specjalizuje się w transporcie oraz spedycji, głównie o zasięgu międzynarodowym. „Obsługuje również ładunki przewożone drogą morską, lotniczą, a także przeprawy promowe cargo” – czytamy w komunikacie udostępnionym przez urząd miasta. Firma obecnie zatrudnia ponad czterdzieści osób. Po przeprowadzce do parku przemysłowego w planach jest zatrudnienie kolejnych.

Spółka HR Polska w minionych latach stała się znana w branży między innymi z organizacji nietypowego transportu. Chodziło o mierzącą 25 metrów choinkę, którą przewieziono z Polski na plac św. Piotra w Watykanie.

Z informacji od inwestora wynika, że pierwszy etap powstawania nowej siedziby powinien zakończyć się już latem.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści