[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Bydgoska firma wyróżniona w USA!

Dodano: 31.05.2018 | 09:59

Teldat jako pierwsza polska firma otrzymał prestiżową nagrodę od amerykańskiego koncernu.

Na zdjęciu: Uroczyste wręczenie wyróżnienia podczas gali w Stanach Zjednoczonych.

Fot. materiały Teldat

Bydgoska spółka Teldat jako pierwsza polska firma otrzymała wyróżnienie od amerykańskiego koncernu Raytheon za najwyższą jakość i terminowość wykonania dostaw oraz zapewnienie satysfakcji klienta.

Teldat jest firmą zajmującą się wojskowymi systemami informatycznymi. Od ponad 20 lat specjalizuje się głównie w projektowaniu, produkowaniu, rozwijaniu, a także wdrażaniu i utrzymaniu specjalistycznych produktów teleinformatycznych, dedykowanych zwłaszcza dla podmiotów realizujących zadania na rzecz bezpieczeństwa i obrony narodowej. Wyroby Teldatu były wykorzystywane przez jednostki i instytucje Wojska Polskiego, na ćwiczeniach organizowanych przez siły zbrojne Polski, USA i NATO, a także podczas działań wojennych i wojskowych w Afganistanie, Pakistanie czy Kuwejcie. Flagowym i zarazem innowacyjnym zbiorem produktów TELDAT jest platforma teleinformatyczna JAŚMIN – unikalny zbiór systemów wspierający działania dowodzenia wojsk. Siedziba firmy mieści się przy ulicy Cichej.

Koncern Raytheon docenił bydgoskie przedsiębiorstwo spośród tysięcy dostawców z całego świata. Amerykanie wzięli pod uwagę to, że Teldat od kilku lat prowadzi dostawy zaawansowanych rozwiązań teleinformatycznych dla znanego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot, produkowanego przez Raytheon. Produkty Teldatu są wykorzystywane w zestawach tego sprzętu bojowego w kilku państwach sojuszniczych i przygotowywane do wdrożenia w następnych. Spółka podkreśla, że rozwiązania powstające w Bydgoszczy były przez dłuższy czas poddawane fachowej weryfikacji i gruntownym testom w wyspecjalizowanych laboratoriach na terenie Stanów Zjednoczonych.


PRZECZYTAJ TAKŻE: PESA podpisała porozumienie z inwestorem. Krok w stronę poprawy sytuacji spółki


Nagroda „Doskonały Dostawca” jest przyznawana co roku w celu uhonorowania doskonałych / najlepszych partnerów przemysłowych w spełnianiu wymagań klienta. Kandydaci do tego prestiżowego wyróżnienia są oceniani według określonych kryteriów, w tym: jakościowo-technicznych, proceduralno-wykonawczych i terminowości realizacji dostaw. Teldat był jedną z 55 firm – i pierwszą w historii z Polski – które otrzymały nagrodę „Czterogwiazdkowego Doskonałego Dostawcy”.

Uroczysta ceremonia jej wręczenia odbyła się 17 maja 2018 roku w Bostonie, w stanie Massachusetts (USA). Podczas tego wydarzenia wiceprezes Polskiego Programu Zintegrowanej Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwrakietowej firmy Raytheon Pete Bata podkreślił, że nagroda pozwoli rozwinąć współpracę na linii Polska – Stany Zjednoczone.

– Raytheon jest zaangażowany w partnerską współpracę z polskim przemysłem i pragnie doceniać oraz nagradzać doskonałą pracę swoich dostawców – powiedział Bata.

Teldat w komunikacie medialnym podkreśla, że spółka jest dumna z powyższego wyróżnienia i owocnej współpracy z koncernem Raytheon, który jest jej solidnym i strategicznym międzynarodowym partnerem w branży obronnej. Władze są przekonane, że otrzymana nagroda będzie sprzyjać umacnianiu przyjaźni polsko-amerykańskiej.

Bydgoska firma wyróżniona w USA!