Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 12 • L 12
13C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoska fundacja walczy o 100 tysięcy złotych. Na projekt, który może ocalić ludzkie życia
lech starter kąpieliska
23.04.2017 | 11:32

Bydgoska fundacja walczy o 100 tysięcy złotych. Na projekt, który może ocalić ludzkie życia

Głosowanie zakończy się 8 maja.

Na zdjęciu: Kadr z filmiku promującego projekt

Fot. mat. pras.

Ulepszenie aplikacji, dzięki której można sprawdzić, czy dane kąpielisko jest bezpieczne, to cel bydgoskiej fundacji Pro Liberis. Ich pomysł może zostać zrealizowany w ramach programu LECHSTARTER. O tym, czy tak się stanie, zadecydują internauci. 

ZOBACZ TEŻ: Bydgoski projekt walczy o tytuł najlepszego w Polsce. Głosowanie trwa!

Aplikacja „Bezpieczne kąpieliska” powstała w ubiegłym roku w ramach grantu przyznanego również z programu LECHSTARTER. Jednak jej twórcy uznali, że możliwe jest wprowadzenie nowych funkcji, które uatrakcyjnią korzystanie z niej, a przede wszystkim pobudzą społeczeństwo do interakcji. – Wyznaczone cele zamierzamy osiągnąć, dodając do aplikacji moduł komunikacji, działający w formie czatu, gdzie użytkownicy mogą wymieniać się swoimi wrażeniami, opisywać obiekty oraz dodawać własne zdjęcia. Użytkownicy uzyskają także możliwość oceny miejsca z którego korzystają – od 1 do 5 gwiazdek. W aplikacji znajdzie się także miejsce na „tablicę ogłoszeń”, na której będą umieszczane informacje o imprezach nad akwenami wodnymi. Poza kąpieliskami, podamy lokalizację portów jachtowych i wypożyczalni sprzętu wodnego – wyjaśniają przedstawiciele fundacji Pro Liberis, która zajmuje się edukacją dzieci, młodzieży i dorosłych.

Aplikacja, którą można pobrać za darmo na telefon z systemem Android lub iOS, umożliwia wspólne tworzenie mapy bezpiecznych kąpielisk funkcjonujących na terenie całej Polski. Powstała ona po ty, by uświadomić ludziom, gdzie nie powinni wchodzić do wody. Takie informacje mogą zmniejszyć liczbę utonięć w Polsce.

Ulepszenie aplikacji może zostać zrealizowane dzięki środkom przyznawanych w programie LECHSTARTER, którego celem jest wprowadzenie zmian w polskich miastach, realizowanie innowacyjnych pomysłów. W ramach programu przyznanych zostanie 5 grantów w wysokości 100 tysięcy złotych oraz 10 mikrograntów o wartości 50 tysięcy złotych. Zgłoszone akcje dotyczą nowej miejskiej przestrzeni, miejskich akcji i kooperacji lub innowacji dla miasta i ludzi. Aktualnie projekt bydgoskiej fundacji znajduje się na piątym miejscu, lecz dzięki głosom internautów może osiągnąć znacznie lepszy wynik.

Głosy można oddawać codziennie za pośrednictwem strony: http://lechstarter.urbanforms.org/projekt/1048/bezpieczne-kapieliska-rozbudowa. Głosowanie zakończy się 8 maja o godzinie 14:00.

Warto przypomnieć, że dzięki programowi LECHSTARTER udało się między innymi stworzyć pierwszą w Polsce aplikacje umożliwiającą zwiedzanie zoo w Myślecinku w ciekawy i innowacyjny sposób. CZYTAJ WIĘCEJ O TYM PROJEKCIE 


Powiązane treści