Bydgoszcz
9C
Słonecznie
61% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 9 • L 9
8C
Pt
10C
Sob
15C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBydgoska grupa przestępcza rozbita. Handlowali narkotykami na wielką skalę [ZDJĘCIA]
02.12.2020 | 10:00

Bydgoska grupa przestępcza rozbita. Handlowali narkotykami na wielką skalę [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Jeden z czterech zatrzymanych przestępców.

Fot. CBŚP

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali na jednym z bydgoskich osiedli czterech mężczyzn, którzy posiadali 13 kilogramów narkotyków. Jeden z przestępców miał także przy sobie pistolet maszynowy. 

Policjanci z Zarządu CBŚP w Bydgoszczy, przed jednym z garaży na bydgoskim osiedlu zatrzymali czterech mężczyzn, którzy usiłowali załadować do wynajętego busa paletę wypełnioną wiadrami z farbą emulsyjną. – Okazało się, że w pojemnikach ukryte było 10 kilogramowych pakunków, czyli łącznie 10 kg haszyszu oraz jedno stugramowe zawiniątko z kokainą. Dodatkowo w samochodach jednego z podejrzanych schowane były 3 kg marihuany oraz pistolet maszynowy RAK wraz z załadowanym magazynkiem – informuje nadkom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy CBŚP. I dodaje, że podczas akcji przejęto także maczety i inne niebezpieczne narzędzia.

Mężczyźni po przeszukaniach zostali zatrzymani do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Bydgoszczy. Prokurator przedstawił wszystkim zatrzymanym zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Sąd Rejonowy w Bydgoszczy przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści