Bydgoszcz
14C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 8km/h WNW
H 14 • L 12
10C
Sob
12C
Nd
15C
Pon
17C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBydgoska ITD sprawdzała wagę dostawczaków. Wszystkie skontrolowane pojazdy były przeciążone
grunwaldzka bydgoszcz
25.04.2021 | 09:37

Bydgoska ITD sprawdzała wagę dostawczaków. Wszystkie skontrolowane pojazdy były przeciążone

Na zdjęciu: Kontrole przeprowadzono m.in. na wadze przy ulicy Grunwaldzkiej w Bydgoszczy. Jak podają inspektorzy, przeciążone pojazdy musiał zostać rozładowane.

Fot. WITD

21 i 23 kwietnia inspektorzy z WITD w Bydgoszczy sprawdzali, czy samochody dostawcze o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony nie są przeładowane. Wyniki kontroli 45 pojazdów są zaskakujące – wszystkie były przeciążone. Niechlubny rekordzista ważył 7,3 tony i był za ciężki o o 3,8 tony.

Jak przekazuje inspekcja, działania kontrolne prowadzone były w kilku miejscach zlokalizowanych przy głównych szlakach komunikacyjnych naszego województwa, między innymi przy ulicy Grunwaldzkiej w Bydgoszczy. – W sumie skontrolowano 45 pojazdów tego typu i we wszystkich przypadkach urządzenia wagowe wskazały przekroczenie limitu, określonego w ustawie Prawo o ruchu drogowym. Niechlubny rekordzista ważył 7,3 t i był za ciężki o 3,8 t – informuje WITD.


CZYTAJ TAKŻE: Bydgoszcz wprowadzi zakaz wjazdu ciężarówek do miasta?


Kierowcy, którzy prowadzili przeładowane pojazdy zostali ukarani mandatami karnymi. Ponadto inspektorzy ITD wstrzymali przewozy do czasu rozładowania nadwyżki przewożonego ładunku. – W niektórych przypadkach nadmiar ładunku wymagał podstawienia dwóch, a nawet trzech pojazdów, na które przeładowano towar – nie ukrywają inspektorzy.

Inspekcja Transportu Drogowego podkreśla, że regularnie prowadzi działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa w transporcie drogowym i zwalczanie nieuczciwej konkurencji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piter
Piter
1 rok temu

45/ 45 przeladowane czyli każde auto to śmierć na kółkach. Każde z nich może zabić jakiegokolwiek człowieka w tym dziecko.nawet dla uratowania jednego ludzkiego istnienia warto już teraz zmienić przepisy a itd tylko waży i waży a nie potrafią zmienić przepisów.przecież to nielogiczne.nie ma czym się chwalić a jak ktoś zginie to itd nie wystawi tego na stronę

Piter
Piter
1 rok temu

Znieczulica w zielonym opakowaniu

Igor
Igor
1 rok temu

Piter częściowo się zgodzę z Tobą bo faktycznie to jest niezgodne z przepisami ale weź pod uwagę jedno, większość dużych samochodów dostawczych waży blisko 3 tony czasami i ponad. Konstrukcyjnie ten samochód może przewieźć 4 tony tylko aby można jeździć na kat. B rejestrowane są fo 3.5 tony ale np. ten sam samochód w innym kraju i nie tylko bo u nas też się zdarzają że jest zarejestrowany jest jako ciężarówka np. do 7 ton i legalnie może przewieźć 4 tony ładunku. A dlaczego takie auta są przeważnie rejestrowane do 3.5 tony to chyba wiesz – kasa.