[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoska Karta Turysty zyska kolejną funkcjonalność. W lipcu dzięki niej będzie można korzystać z komunikacji

Dodano: 06.07.2021 | 10:22

Na zdjęciu: Bydgoska Karta Turysty jest kartą wirtualną.

Fot. Szymon Fiałkowski

Bydgoska Karta Turysty funkcjonuje od początku czerwca – stanowi ona duże ułatwienie dla osób odwiedzających miasto. Wkrótce pozwoli też podróżować komunikacją miejską.

Z roku na rok liczba osób odwiedzających Bydgoszcz – również w celach turystycznych – zwiększa się. Wyjątkiem był ubiegły rok, naznaczony pandemią koronawirusa. By zachęcić turystów do odwiedzania Bydgoszczy, w czerwcu uruchomiono Bydgoską Kartę Turysty. Jak podkreśla urząd miasta, jest to projekt, który zachęca turystów do obejrzenia jak największej liczby atrakcji w naszym mieście, ułatwiając ich zwiedzanie.
Turysta, kupując pakiet w ramach Bydgoskiej Karty Turysty, ponosi jednorazowy koszt i otrzymuje bezpłatne wejścia do obiektów kulturalnych oraz wielu zniżek. Pakiet zwiedzanie zapewnia możliwość bezpłatnego skorzystania z najpopularniejszych bydgoskich atrakcji turystycznych, w tym: muzea, galerie, zoo, park rozrywki, spacer z przewodnikiem, rejs tramwajem wodnym czy wypożyczenie kajaka na 1 godzinę. Zawiera również zniżki: do restauracji i kawiarni, na spektakle w Teatrze Kameralnym oraz koncerty w Filharmonii Pomorskiej – informuje bydgoski ratusz.

Karta Turysty jest kartą wirtualną – to wygodne rozwiązanie dla odwiedzających miasto osób, które nie muszą już kupować osobnych biletów do obiektów kulturalnych. Wszystkie funkcjonalności „mieszczą się” w telefonie.


CZYTAJ WIĘCEJ O BYDGOSKIEJ KARCIE TURYSTY


W połowie lipca Bydgoska Karta Turysty da również możliwość podróżowania komunikacją miejską. – W ostatnich tygodniach udało się zintegrować systemy informatyczne, które pozwoliły połączyć Kartę Turysty z Bydgoską Kartą Miejską. Dzięki temu osoby odwiedzające Bydgoszcz, będą mogły podróżować komunikacją miejską bez konieczności kupowania biletu. Wszystkie dane będą już zapisane kodem QR na Karcie Turysty – przekazują urzędnicy.

W czasie sprawdzania biletów wystarczy pokazać kontrolerowi Kartę Turysty, który będzie mógł z niej odczytać wszystkie zapisane dane. Korzystną taryfę dla turystów zatwierdziła Rada Miasta Bydgoszczy podczas ostatniej sesji.

Ceny pakietów Bydgoskiej Karty Turysty:

24-godzinny bez komunikacji miejskiej: normalny – 49 zł | ulgowy – 39 zł
– z możliwością podróżowania komunikacją miejską : normalny – 59 zł | ulgowy – 45 zł

48-godzinny bez komunikacji miejskiej: normalny – 69 zł | ulgowy – 59 zł
– z możliwością podróżowania komunikacją miejską : normalny – 89 zł | ulgowy – 69 zł.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments