Bydgoszcz
13C
Słonecznie
73% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 14 • L 11
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaBydgoska Kronika Filmowa świętuje 10 lat istnienia
29.05.2016 | 16:07

Bydgoska Kronika Filmowa świętuje 10 lat istnienia

Obchody jubileuszu odbędą się jutro wieczorem podczas spotkania, w którym udział mogą wziąć wszystkie chętne osoby.

Na zdjęciu: Logo Bydgoskiej Kroniki Filmowej

Fot.

Ponad 70 filmów – tyle projektów udało się zrealizować członkom Bydgoskiej Kroniki Filmowej w ciągu 10 lat istnienia. Jutro wieczorem odbędzie się świętowanie okrągłej rocznicy ich wspólnego działania. Na spotkanie zaproszone są wszystkie chętne osoby.

Bydgoska Kronika Filmowa to inicjatywa edukacyjno-artystyczną, która powstała by promować i wspierać rozwój kultury i sztuki filmowej. Jej pomysłodawcy to dwaj bydgoscy reżyserzy: Maciej Cuske i Marcin Sauter. Wspólnie stworzyli miejsce,w którym każdy filmowy zapaleniec może realizować się zgodnie z własną wizją kina. Adepci BKF-u uczą się kina dokumentalnego, uczestniczą w warsztatach filmowych, realizują krótkometrażowe filmy. Ich prace doceniane są w wielu konkursach o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym.

Fundacja działa przy Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. To właśnie w budynku przy ul. Marcinkowskiego 12-14 odbędzie się jutrzejsze spotkanie. Wieczór rozpocznie się o 20:00, a każdy gość jest mile widziany. Podczas spotkanie nie zabraknie niespodzianek oraz urodzinowego tortu. Będzie można również zobaczyć wystawę zdjęć i film z dalekiej i mrocznej wyprawy BKF.

Jednak główną atrakcją wieczoru jest pokaz wyjątkowego filmy, który został nakręcony specjalnie na 10-lecie BKF. Jeden film fabularny stworzyło wspólnie ponad 20 autorów, którymi są byli i obecni członkowie BKF. Ciekawostką jest, że film zrealizowano bez wcześniejszego napisania scenariusza. Każdy twórca wymyślał dalszą część filmu na podstawie tego, co stworzyli jego poprzednicy. Na nagraniu pojawia się wiele bydgoskich akcentów. Zwiastun filmu można zobaczyć na profilu Bydgoskiej Kroniki Filmowej na Facebooku.


Powiązane treści