Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeBydgoska oddana do użytku [ZDJĘCIA]
23.08.2019 | 00:38

Bydgoska oddana do użytku [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Błażej Bembnista

Wczoraj (22 sierpnia) udostępniono do ruchu wyremontowaną ulicę Bydgoską.

Prace na ulicy Bydgoskiej i przyległych do niej uliczkach rozpoczęły się w lutym tego roku. Wykonawca – firma Strabag – ułożył na jezdni nawierzchnię asfaltową, z kolei na chodnikach zastosowano duże płyty betonowe. Ważną zmianą przeprowadzoną w trakcie remontu był też montaż nowych, stylizowanych słupów oświetleniowych i skablowanie sieci energetycznych – wcześniej budynki przy ważnej ulicy Starego Fordonu były zasilane linią napowietrzną. Bydgoska zyskała też miejsca parkingowe, a przy synagodze wyznaczono miejsca na ławki i postawiono stylizowaną pompę, przypominając o tym, że w czasach gdy Fordon był osobnym miastem właśnie w tym miejscu można było pobierać wodę.

Przywrócenie ruchu nastąpiło w czwartek, 22 sierpnia. W godzinach porannych na stałe trasy powróciły autobusy linii 65, 75, 81, 82 i 33N. Teraz mieszkańcy Fordonu mogą cieszyć z odnowionej ulicy. Dużą dyskusję wzbudzają jednak progi zwalniające, zastosowane w dwóch miejscach na Bydgoskiej – jedni skarżą się na to, że są one zbyt wysokie, a zdaniem innych – spełniają normy i skutecznie spowalniają ruch.

Wykonawca robót dał pięcioletnią gwarancję na wykonanie robót. Koszt tej inwestycji wyniósł 6,1 mln zł. Jednakże remont Bydgoskiej to jeden z etapów prowadzonej rewitalizacji Starego Fordonu. Kolejnym z nich ma być przebudowa ulic i terenów rekreacyjnych znajdujących się nad Wisłą oraz nabrzeża. Miejscy urzędnicy informują, że kompletowana jest dokumentacja i pozwolenia niezbędne do ogłoszenia w najbliższym czasie postępowania przetargowego.

TAK RELACJONOWALIŚMY PRACE NA BYDGOSKIEJ

Opis prac z lutego

Fotorelacja z marca

Fotorelacja z kwietnia

Zdjęcia z czerwca

Uroczyste zakończenie prac w sierpniu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments