Bydgoszcz
17C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 7km/h SSE
H 17 • L 17
21C
Pon
21C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
17C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaBydgoska oświata w żałobie. Zmarła dyrektorka miejskiego przedszkola
10.04.2021 | 13:58

Bydgoska oświata w żałobie. Zmarła dyrektorka miejskiego przedszkola

Na zdjęciu:

Fot. Jakub Soboczyński / zdjęcie ilustracyjne

Nie żyje Edyta Pawlisch-Zarzycka. Była dyrektorką Przedszkola nr 26 „Pod Tęczowym Parasolem”, a wcześniej przez 15 lat zarządzała Przedszkolem nr 80 „Królestwo Maciusia”.

O śmierci dyrektor Pawlisch-Zarzyckiej poinformowało przedszkole nr 26 przy ul. Markwarta, w którym pracowała od 1 lutego 2017 r. Jak informuje placówka, dyrektor Pawlisch-Zarzycka zmarła w minioną środę (7 kwietnia).

– Z wielkim bólem pragniemy przekazać smutną wiadomość. Dnia 7 kwietnia, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarła nasza kochana Pani Dyrektor, Przyjaciółka, Koleżanka, Kochana Nauczycielka i Dobry Człowiek – Edyta Pawlisch-Zarzycka. Cała społeczność przedszkolna pogrążona w bólu łączy się w cierpieniu z Rodziną i Najbliższymi Pani Dyrektor. Na zawsze pozostanie Pani w naszych sercach… DZIĘKUJEMY za wszystko… – czytamy w komunikacie na stronie internetowej placówki.

Kondolencje złożył także bydgoski ratusz. We wspomnieniu dyrektor Pawlisch-Zarzyckiej czytamy, że bydgoska oświata straciła oddanego pracy, zaangażowanego dyrektora. – Pani Edyta potrafiła zarazić energią do działania zarówno pracowników, jak i rodziców swoich wychowanków. Wszystkie dzieci zawsze otaczała serdeczną opieką i troską. Pragnęła, aby „Jej” przedszkole było postrzegane w środowisku lokalnym jako placówka dobrze wyposażona, ale przede wszystkim przyjazna dzieciom – napisano w nekrologu.

Z informacji przekazanych przez Express Bydgoski i Gazetę Wyborczą Bydgoszcz wynika, że dyrektor kilka tygodni temu zachorowała na COVID-19. Zmarła po długiej i ciężkiej chorobie, która była spowodowana powikłaniami po zakażeniu wirusem. Edyta Pawlisch-Zarzycka miała 48 lat.

Pogrzeb zmarłej dyrektor ma się odbyć w najbliższą środę (14 kwietnia) o 12:45 na cmentarzu przy ul. Ludwikowo.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Powiązane treści