[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoska policja wodna zaczyna sezon. Ma patrolować zamknięte plaże i bulwary

Dodano: 01.04.2020 | 12:13

Na zdjęciu: We wtorek, 31 marca policjanci zwodowali łódź patrolową i rozpoczęli kolejny sezon służby na wodach powiatu bydgoskiego.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy policyjni „wodniacy” rozpoczęli sezon. We wtorek, 31 marca zwodowali swoją łódź na Brdzie, a od 1 kwietnia będą jej używać do działań na rzecz przestrzegania zaostrzonych zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa.

Od środy, 1 kwietnia obowiązują kolejne ograniczenia, mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2. Dotyczą one m.in. przemieszczania się i możliwości korzystania z przestrzeni publicznej. Jak przypomina podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy, każda osoba do 18 roku życia może wyjść z domu tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. – Można jeździć do i z pracy, pójść po zakupy czy do lekarza, jednak i w tych przypadkach obowiązują pewne zasady i ograniczenia. Natomiast nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi – precyzuje Kowalska.


Koronawirus w województwie kujawsko-pomorskim – statystyki i wykresy (dzień po dniu)


O tych obowiązkach i ograniczeniach cały czas przypominają mieszkańcom regionu bydgoscy stróże prawa. Apele płynęły do tej pory z głośników policyjnych radiowozów, ale od wczoraj (31 marca) można je usłyszeć również w rejonie rzeki Brdy. To za sprawą funkcjonariuszy ogniwa wodnego, którzy rozpoczęli sezon i zwodowali na Brdzie policyjną łódź motorową. Za jej pośrednictwem mundurowi będą pełnić służby nie tylko na rzece przepływającej przez Bydgoszcz, ale też na Zalewie Koronowskim.

Są to miejsca, gdzie przy pięknej pogodzie mogą gromadzić się mieszkańcy naszego miasta i regionu. Funkcjonariusze podczas patrolowania akwenów będą zwracali szczególną uwagę na osoby łamiące zasady bezpieczeństwa związane z koronawirusem, m. in. nierespektowanie zakazu przebywania na bulwarach czy plażach. Jednocześnie przez głośnik będą nadawać komunikaty mówiące o zaleceniach, obowiązkach i ograniczeniach – informuje podkom. Kowalska.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments