Bydgoszcz
3C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 3 • L 3
-1C
Sob
3C
Nd
2C
Pon
3C
Wt
4C
Sr
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBydgoska policja zatrzymała dwóch mężczyzn. Czy to oni napadli na obcokrajowców?
areszt
19.05.2016 | 21:09

Bydgoska policja zatrzymała dwóch mężczyzn. Czy to oni napadli na obcokrajowców?

Śledczy ustalają, jaką rolę 20- i 21-latek odegrali podczas incydentu z 11 maja.

Na zdjęciu: Młodzi mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Fot. archiwum

W środę bydgoscy policjanci ujęli dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek z ubiegłotygodniowym incydentem na bulwarach nad Brdą na wysokości Media Marktu. Grupa narodowców miała wówczas napaść na zagranicznych studentów przebywających w Bydgoszczy.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę, 11 maja. Obcokrajowców z Czech, Słowacji oraz Turcji otoczyła wieczorem grupa mężczyzn, którzy – jak relacjonowali policjanci – mieli mieć na sobie odzież z emblematami narodowościowymi. Napastnicy mieli być agresywni wobec zagranicznych żaków. Zbiegli, gdy interweniował przypadkowy mężczyzna, który biegał w rejonie zdarzenia.

Po kilku dniach od napaści w ręce bydgoskich funkcjonariuszy trafiło dwóch mężczyzn. 21- oraz 20-latek trafili do policyjnego aresztu, a śledczy z komisariatu w Śródmieściu ustalają, jaką rolę mogli oni odegrać w tym przestępstwie. – Weryfikujemy, czy brali czynny udział w zajściu czy też byli jedynie obserwatorami – informuje podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji.

W piątek ma zapaść decyzja, czy zatrzymane osoby usłyszą zarzuty. Trwa identyfikacja pozostałych uczestników zdarzenia.

Powiązane treści