Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoska poseł w składzie komisji ds. wyborów kopertowych? Agnieszka Kłopotek zgłoszona przez PSL

Dodano: 08.12.2023 | 13:58

Na zdjęciu: Agnieszka Kłopotek ma wejść w skład komisji śledczej ds. wyborów kopertowych.

Fot. Archiwum

Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego – Trzeciej Drogi Agnieszka Kłopotek ma wejść w skład sejmowej komisji śledczej ds. wyborów kopertowych.

Informację o tym, że reprezentująca Ludowców polityk ma wejść do składu komisji, podał w piątkowe (8 grudnia) popołudnie RMF24.PL. Sama poseł potwierdza nam ten fakt w rozmowie. – Zostałam zgłoszona przez klub, to duża odpowiedzialność, sama wyraziłam zgodę, aby zasiąść w komisji – mówi Kłopotek.

Na razie nie jest znany pełen skład komisji, ten być może zostanie przegłosowany w przyszłym tygodniu podczas obrad sejmu (może to nastąpić we wtorkowe popołudnie). Według RMF24.PL, Koalicja Obywatelska ma wystawić do prac czterech parlamentarzystów. W tym gronie mają być były prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz Dariusz Joński. Nie wiadomo, kogo wystawi Prawo i Sprawiedliwość, ale w tym zestawieniu pojawia się nazwisko Przemysława Czarnka, dotychczasowego ministra edukacji i nauki. Lewica ma desygnować Anitę Kucharską-Dziedzic, Konfederacja – Witolda Tumanowicza, a Polska 2050 Bartosza Romowicza.

Powołanie komisji przegłosowano w trakcie wczorajszych, 7 grudnia obrad niższej izby parlamentu. Lista kandydatów ma teraz trafić do posłów, którzy – jak precyzował Tomasz Skory z RMF24.PL – do poniedziałku mogą zgłaszać zastrzeżenia do nazwisk.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments