Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 2 • L 1
2C
Pon
2C
Wt
3C
Sr
1C
Czw
6C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBydgoska spalarnia przyjmie odpady z Nakła. Podpisano umowę w tej sprawie
ProNatura_Spalarnia_Podpisanie_Bruski_Napierała_SF
29.12.2017 | 20:29

Bydgoska spalarnia przyjmie odpady z Nakła. Podpisano umowę w tej sprawie

Z Nakła do ProNatury trafiać będzie około dziewięciu tysięcy ton odpadów.

Na zdjęciu: Stosowną umowę podpisali prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i burmistrz Nakła nad Notecią Sławomir Napierała.

Fot. Szymon Fiałkowski

Odpady komunalne z Nakła nad Notecią będą przetwarzane w Bydgoszczy. Miasto podpisało z gminą Nakło nad Notecią stosowne porozumienie w tej sprawie.

Na mocy zawartego porozumienia, Nakło dołączyło do listy gmin które będą utylizować odpady w bydgoskim zakładzie ProNatura. – Łącznie będzie do nas trafiało około dziewięciu tysięcy ton odpadów – powiedział prezes ProNatura Konrad Mikołajski.

Dla Bydgoszczy to kolejne porozumienie w tej sprawie. Niespełna dwa tygodnie temu, miasto podpisało umowę z gminą Koronowo w sprawie elektrociepłowni zasilanej odpadami. – Bardzo się cieszę, że kolejny partner dołączył do nas w tej sprawie. To jest pokazanie kolejnych obszarów, gdzie wspólnie widzimy wzajemne korzyści – mówił prezydent Rafał Bruski.

– Współpracujemy już bezpośrednio z ProNaturą od roku. Odpady zmieszane są już przyjmowane przez firmę. Jesteśmy z tego faktu bardzo zadowoleni. Jest to praktyczne budowanie więzi między samorządami – podkreślił burmistrz Nakła Sławomir Napierała.

Nakło jest kolejną gminą, które dołączyło do tej współpracy w ramach współpracy metropolitarnej. To jednak nie koniec. Do tego porozumienia dołączy także Kcynia, z którą toczone są negocjacje. W ostatnich dniach zgodę na przystąpienie do współpracy wyrazili tamtejsi radni.

 


Powiązane treści