Bydgoszcz
7C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 7
14C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
13C
Pt
19C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoBydgoska straż miejska świętowała jubileusz powstania. Były nagrody, awanse i ślubowania [SONDA]
06.09.2021 | 18:04

Bydgoska straż miejska świętowała jubileusz powstania. Były nagrody, awanse i ślubowania [SONDA]

Na zdjęciu: Uroczystości z okazji 30-lecia istnienia straży miejskiej odbyły się w poniedziałek, 6 września w Młynach Rothera.

Fot. Straż Miejska Bydgoszcz

W poniedziałkowe przedpołudnie w Młynach Rothera odbyły się uroczystości związane z 30-leciem funkcjonowania w Bydgoszczy straży miejskiej. – To doskonała okazja do podkreślenia znaczącej i odpowiedzialnej roli, jaką państwo odgrywanie w życiu naszej społeczności – przekonywał obecny na obchodach prezydent Rafał Bruski.

Z okazji jubileuszu 30-lecia straży miejskiej w Bydgoszczy znalazło się miejsce na pochwały, nagrody, awanse i przyjęcie nowych funkcjonariuszy. Nagrody odebrało łącznie 21 osób. To osoby – jak czytamy w komunikacie urzędu miasta – „wyróżniające się w obowiązkach pracowniczych”, a także te, które pełnią służbę od początku obecności municypalnych w mieście – tych ostatnich jest w bydgoskiej formacji trzynaście. Podczas gali na Wyspie Młyńskiej dwudziestu osobom wręczono awanse na wyższe stanowiska służbowe. Szesnaścioro funkcjonariuszy złożyło ślubowanie i zostało przyjętych do straży.

W kurtuazyjnym okolicznościowym przemówieniu prezydent Bruski (który wręczał nagrody wspólnie z wiceprzewodniczącym rady miasta Lechem Zagłobą-Zyglerem) dziękował funkcjonariuszom za „codzienną, oddaną służbę”, a także gratulował „dorobku dotychczasowych zasług”. – Niech poczucie dumy, radość i wszelka pomyślność towarzyszą kolejnym wyzwaniom, które przyczyniać się będą do kształtowania najlepszego wizerunku bezpiecznej Bydgoszczy – mówił prezydent cytowany przez oficjalny serwis urzędu miasta.

Jak przekazali strażnicy, poza nowymi funkcjonariuszkami i funkcjonariuszami do ich formacji dołączyła dwumiesięczna labradorka. „Razem ze swoją przewodniczką będzie odwiedzać dzieci z bydgoskich szkół i przedszkoli, biorąc udział w zajęciach profilaktycznych o tematyce dotyczącej zachowań wobec zwierząt” – czytamy w komunikacie municypalnych. Straż miejska ogłosiła konkurs na imię dla suczki. Skierowany jest do uczniów zerówki oraz klas I-III szkoły podstawowej. Na propozycje strażnicy czekają do 17 września.

Jak oceniasz funkcjonowanie w Bydgoszczy straży miejskiej?

  • ŹLE (64%, 101 Głosów)
  • DOBRZE (22%, 34 Głosów)
  • NIE MAM ZDANIA (14%, 22 Głosów)

Całkowita liczba głosów: 157

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
JFK
JFK
14 dni temu

Świętować będę gdy ten twór przestanie istnieć!

Powiązane treści