Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
52% wilgotność
Wiatr: 8km/h NW
H 21 • L 18
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaBydgoska szkoła będzie działać hybrydowo. Koronawirusa stwierdzono u kolejnych pięciu nauczycieli
08.09.2020 | 09:17

Bydgoska szkoła będzie działać hybrydowo. Koronawirusa stwierdzono u kolejnych pięciu nauczycieli

Na zdjęciu: Przez pierwszy tydzień września Szkoła Podstawowa nr 47 z OMS pozostawała zamknięta.

Fot. Szymon Fiałkowski

Szkoła podstawowa nr 47 z OMS, która mieści się przy ul. Czartoryskiego, przechodzi na tryb hybrydowy. Zajęcia w niej były zawieszone z powodu stwierdzenia koronawirusa.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy wyraziła zgodę, aby w Szkole Podstawowej nr 47 z OMS zajęcia od 8 września do odwołania odbywały się w trybie hybrydowym. – Od wtorku do szkoły wrócą dzieci z klas 1-4, uczniowie klas 5-8 będą uczyć się zdalnie, natomiast treningi klas sportowych będą odbywały się w formie stacjonarnej. W minionym tygodniu szkoła przeszła sanityzację i jest przygotowana na przyjęcie uczniów. Świetlica będzie funkcjonowała normalnie – informuje biuro prasowe Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Zajęcia w SP 47 zostały zawieszone w dniach 1-7 września z powodu potwierdzenia u dwóch pracowników pedagogicznych zakażenia koronawirusem. 41 pracowników skierowano na kwarantannę. W minionym tygodniu sanepid przeprowadził wśród nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi szkoły testy na obecność koronawirusa, które  dały wyniki pozytywne u pięciu kolejnych nauczycieli.

We wtorek (8 września), Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 400 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. Najwięcej przypadków – 97 zostało potwierdzonych w woj. małopolskim. 52 nowe zakażenia wykryto w woj. mazowieckim i śląskim, 49 – dolnośląskim, 31 – wielkopolskim, 26 – pomorskim, 16 – podkarpackim i zachodniopomorskim, 12 – łódzkim, 11 – świętokrzyskim, 9 – podlaskim, 8 – kujawsko-pomorskim, 7 – opolskim, 6 – lubelskim, 4 – lubuskim i warmińsko-mazurskim. Resort przekazał również informację o śmierci 12 osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Od początku pandemii w kraju potwierdzono 71 526 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 2 136 osób, 55 910 wyzdrowiało (minionej doby 797). W kwarantannie przebywa 76 047 osób, 7 010 objętych jest nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. W szpitalach zajęte są 2 042 łóżka dedykowane COVID-19, pod respiratorem znajduje się 81 pacjentów. W ciągu minionej doby w kraju wykonano 18,8 tys. testów.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
9 miesięcy temu

To było wiadomo że tak będzie miesiąc dwa i wszystkie szkoły przedszkola będą zamknięte bezmózgi nie myślą ci z………

Powiązane treści