Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoska Szkoła Wyższa zainaugurowała kolejny rok akademicki. Już po raz XIII [ZDJĘCIA]

Dodano: 01.10.2016 | 19:32

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością goście ze świata nauki, polityki oraz gospodarki.

Na zdjęciu: Uroczystość odbyła się w auli im doc. dra Ryszarda Ziętka przy ul. Unii Lubelskiej 4C w Bydgoszczy.

Fot. materiały prasowe

Dzisiaj (1 października) o godz. 9:00 odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017  na Bydgoskiej Szkole Wyższej. W spotkaniu udział wzięli władze uczelni, wykładowcy, studenci oraz goście ze świata nauki, polityki i gospodarki.

Quod bonum, felix, faustum, fortunatumque sit! – tą łacińską sentencją oznaczającą życzenia dobrego i szczęśliwego roku akademickiego oraz trzykrotnym uderzeniem berła, Jego Magnificencja Rektor BSW prof. nadzw. dr Włodzimierz Majewski otworzył nowy rok akademicki 2016/2017. W swoim wystąpieniu przypomniał m.in. o sukcesach uczelni, które udało się osiągnąć w poprzednim roku oraz zwrócił szczególną uwagę na dynamiczny rozwój uczelni i owocną współpracę z firmami, przedsiębiorcami itd.

Wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. Marek Grzybowski, który opowiadał o nowych trendach w logistyce. O oprawę artystyczną uroczystości zadbali członkowie Chóru Kameralnego BSW „Akolada”.

Bydgoska Szkoła Wyższa powitała w ten sposób osoby, które wybrały studia na kierunkach realizowanych na uczelni. Kandydaci mieli do wyboru 10 kierunków studiów I stopnia – inżynierskich (budownictwo, logistyka, zarządzanie i inżynieria produkcji) i licencjackich (administracja, bezpieczeństwo narodowe, dietetyka, fizjoterapia, kosmetologia, pedagogika, zdrowie publiczne) oraz 7 kierunkach studiów magisterskich (bezpieczeństwo narodowe, budownictwo,  dietetyka, fizjoterapia, kosmetologia,  logistyka oraz zdrowie publiczne). Podczas zajęć na uczelni zdobędą oni nie tylko dobrze ugruntowaną wiedzę, ale również uniwersalne umiejętności praktyczne, niezbędne do sprostania wymogom rynku pracy. Niewątpliwie ułatwi to współpraca BSW z krajowymi, jak i zagranicznymi ośrodkami naukowymi, kształcącymi w systemie dualnym.